Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Ve Volarech se chléb o Velikonocích mimořádně vydařil

 VOLARY - 4. dubna 2018 - 11:18 - Mistr Velké lóže pecařské Augustin Sobotovič roztopil pec v muzejní peci už ve středu 28. března, aby ve čtvrtek 29. března bylo vše připraveno k Velikonočnímu pečení.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Na Zelený čtvrtek přivítal mistr pecař Augustin Sobotovič první návštěvníky okolo deváté ranní. Připravil si pro ně povídání o volarské peci a historii pečení a obeznámil přítomné s tím, co na tento den připravil společně se svými spolupracovnicemi.

   Velikonoční svátky jsou největší křesťanské svátky a tradičně se peče něco mimořádného. Ve Volarech se začalo jako vždy houskami, česnekovými plackami a chlebem. Po poledni přišly na řadu jidáše, bohužel očekávaný mazanec se díky některým volarským kritikům, zejména na sociálních sítích, nepekl. Ti totiž pojali tuto akci, jako by to mělo být pro radnici a nepochopili, že je pro širokou veřejnost. Vše se též odvíjí od vytížení pana pekaře a hlavně všechno bylo naplánováno dlouhodobě dopředu.

   Zelený čtvrtek byl den, kdy začaly prázdniny a nejen ve Volarech, ale na mnoha místech Čech, Moravy i Slezska probíhalo mnoho akcí k velikonočním svátkům. Bohužel na nevhodnou kritiku doplatila většina. I tak se u pece sešlo hodně lidí včetně dětí, všichni si pečení pochvalovali a zejména chléb, který se mimořádně podařil.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...