Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Historické káry pěti státy Evropy dorazily až do Volar

 VOLARY - 27. března 2018 - 13:48 - Automobilový závod historických vozidel Coppa d'Europa 2018 si letos našel cestu do Volar. Z malebného Maastrichtu (NL), kde se začalo, vedl přes pět zemí a končil po zhruba 1500 kilometrech v metropoli jižních Čech Českých Budějovicích (CZ).

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   "Zábavu v historickém rally sportu, směs dobrodružství, pečlivě vybraných tras, pikantní, ale přesnou a čestnou navigaci, příjemné organizátory, vysoce kvalitní hotely s vynikajícím jídlem a to vše pro velmi konkurenční poměr ceny a kvality. To najdete pouze na Coppa d'Europa 2018." - Tolik úvod z oficiálního programu závodu, do kterého přibylo nové město i nový hotel, a to Volary a Bobík.

   Po ujetí 1562 kilometrů přijeli účastníci tour do Volar v sobotu 24. března v poledním čase. Na historickém, nově opraveném náměstí, byla přestávka na oběd v místním společenském sále. Mistři kuchaři a vedení hotelu Bobík připravili speciální závodnický oběd.

   Přes devadesát vozidel a víc než dvě stovky lidí bylo ve Volarech spokojeno. Pochvalovali si nejen kuchyni, ale nešetřili slovy chvály na parkovací plochu pod kostelem i na tržnici. Moc se jim líbila vstřícnost Volarských, kteří přišli obdivovat vozidla, jež závodila od Monte Carla přes různé evropské i světové rally v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.

   Volva - výraz síly, Porsche - symbol rychlosti, stejně jako Mustang, nechyběl Mercedes ani Chevrolet, Alfa Romeo, či Talut i Lancia Delta integrale a pozornosti se těšil i volant na pravé straně.

   Na nejeden dotaz závodníci rádi odpovídali a mnohé udivila znalost nejen jejich miláčků, ale také to, jak mnozí ví o historii těchto aut. Pořadatelé poděkovali nejen výborné kuchyni, ale i za velmi dobré zabezpečení ze strany místního sboru dobrovolných hasičů a radnice.

   Z Volar se pokračovalo do Dolního Dvořiště, kde vozy přejel hranice do Rakouska. Odtud pak do Gmündu, Českých Velenic až do Českých Budějovic. Děkujeme za návštěvu a vždycky jen Šťastnou cestu!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...