Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Jarní salon AJV opět rozzářil prachatickou Dolní bránu

 PRACHATICE - 23. března 2018 - 7:07 - Výstavu prací členů Asociace jihočeských výtvarníků nazvanou Kontinuita čtverce hostí od středy 21. března prachatická Galerie Dolní brána. Druhá letošní výstava v tomto uznávaném stánku kultury rozzářila v čase přicházejícího kalendářního jara jeho prostory jarními barvami i pocity. Výstava potrvá do 28. dubna.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Pro Asociaci jihočeských výtvarníků, která se ustavila po listopadu 1989 a je profesním sdružením výtvarných umělců se sídlem v Českých Budějovicích, to je první společná výstava v nové sezoně.

   "Dnes tu zahajujeme výstavu, jejíž jádro tvoří práce představené veřejnosti na velké mezinárodní přehlídce výtvarného umění INTERSALON na sklonku loňského roku v Českých Budějovicích. Letos máme v plánu spolu s dalším ročníkem prestižního Intersalonu například aktivní účast na výtvarných workshopech Salve Prachatice a VWV Volary a dalších výstavách," uvedl při vernisáži v úterý 20. března v podvečer Vít Pavlík, předseda AJV. Zároveň poděkoval prachatické radnici a organizátorům kulturního života ve městě za výbornou pomoc a spolupráci.

   Hosty vernisáže poté pozdravil prachatický radní pro kulturu a sám aktivní výtvarník Václav Kuneš. Také on vyslovil potěšení z oboustranně přínosné spolupráce Města Prachatic s Asociací jihočeských výtvarníků. Za důvod k radosti je podle jeho slov možno považovat léta trvající tvůrčí zájem doslova desítek výtvarných umělců o Prachatice.

   Připomeňme ještě, že o hudební vystoupení se při vernisáži postaral špičkový SaxWork Quartet pod uměleckým vedením Kateřiny Pavlíkové. Zaujal posluchače natolik, že z početného davu vernisážových hostů se i během jeho vystoupení ozývalo hlasité Bravo!

   Mezi návštěvníky jsme viděli řadu známých lidí z kulturního života  nejen Prachatic, ale i širokého okolí. Nechyběli mezi nimi ani kolegové - vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková či vedoucí odboru kultury Městského úřadu Volary Ladislav Beran.   

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...