Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Ples Města ve Volarech byl prvorepublikovým příběhem

 VOLARY - 15. března 2018 - 9:48 - Sedmnáct - to je věk, kdy mladé slečny i mladí mužové nakukují do dospělosti. Sedmnáct let plesu, který nese různá překvapení, zajímavý program, ale především vždy výbornou náladu. Nezklamal ani letos.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Miroslav Mareš, který tradičně ples ve Volarech moderuje, letos překvapil zajímavým dobovým oblekem moderátora. V úvodu připomněl historii první republiky od vzniku samostatného Československého státu v roce 1918 až do roku 1938. Byla to doba možná krátká, ale pro naši zemi velmi úspěšná.

   Po tomto úvodu pozval na pódium starostku Volar Martinu Pospíšilovou s místostarostou Ladislavem Toušem, aby společným přípitkem zahájili sedmnáctý Ples města Volar. Bylo to stylově krátké. Martina Pospíšilová poděkovala Miroslavu Marešovi za skvělé moderování, připilo se na zdraví, a aby se dobový ples, kdy ženy opouštěly cudnost, muži chtěli zajímavou zábavu, vydařil.

   Dámy z Moravské metropole říkající si Spolek elegantních dam navodily atmosféru onoho slibovaného prvorepublikového večera prvním blokem své prvorepublikové sestavy. Přišel charleston, moderní tanec, který určoval tehdy taneční ráz. Tanec, který zaujal všechny lehkostí a elegancí až rozvernými kreacemi.

   Ples provázela kapela Valda Band z Českých Budějovic, která to rozjela ve velkém stylu a tančilo se hned od prvního tónu, jak je ve Volarech zvykem. Úderem desáté přišly opět dámy z Brna, aby předvedly přehlídku dobového spodního prádla. Nádherná podívaná, kdy nejeden pán žasl nad krásou žen a dámy nad tím, co vše bylo nutné na sebe obléci. Krásné, úžasné - znělo s řad diváků. No a když se odvážné děvče posadilo nejednomu z pánů na klín, potlesk nebral konce...

   Druhé vystoupení předeslalo, že finále bude nádherné. Tanec, losování o ceny, kdy hlavní výhra měla podobu televize LG s nejmodernějšími parametry. Tu si odnesl mladý muž, a jak dodal, mistrovství světa ve fotbale se bude sledovat pěkně.

   Před půlnocí se proměnil potemnělý parket v ulici Moulin rouge v Paříži. Zavítalo se do jednoho ze šantánů, kde v rytmu tónů Jacquese Offenbacha předvedly brněnské elegantní dámy pro tehdejší dobu nemravný Kankán. Úžasné a perfektně sehrané představení, páni žasli, dámy jim zakrývaly oči, když bylo vidět víc než podle nich mělo...

   Nádherné, skvělé, bravo, pískot a opět polibek od tanečnice. To vše se moc líbilo a dlouhotrvající aplaus byl pro mladou pětici dam pohlazením a poděkování za nádherné zpestření plesového večera.

   V průběhu večera byl raut, který připravili zaměstnanci hotelu Bobík a vybíralo se očima a následně i na talíře. Pestrá paleta jídel chutnala.

   Poděkování sponzorům, bez kterých by ples nešlo uspořádat, vedení města Volary a zaměstnancům radnice, kteří letošní vydařený XVII ples města připravili. Sedmnáctý ples města Volary se vydařil a za rok vstoupíme do věku dospělosti a již nyní se na to všichni těší. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...