Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Bázumský pohár 2018 napsal svou poslední kapitolu

 HORNÍ VLTAVICE - 1. března 2018 - 9:33 - V Horní Vltavici Nad Kovárnou napsal v sobotu 24. února Bázumský pohár 2018 mladých slalomářů svou závěrečnou letošní kapitolu. Provázel ji příjemný svit sluníčka, ale chvílemi i nepříjemný závan větru. Závodníci se s nástrahami počasí a zejména těžké tratě závodu, jehož je PRACHATICKOnews.cz mediálním partnerem, poprali na jedničku.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   "Dnes je to extrémně těžké,"  hlásil Kája z Kubovky. "Ale co, máme to všichni stejné," dodal a odjel dobrý závod.

   Domácí pořadatelé a Jiří Tairich postavili trať hodnou posledního závodu. Náročná od začátku do konce. To ukázaly nejstarší dívky, které do toho šlapaly co to šlo a předvedly, že jízdu v hraně středního oblouku perfektně zvládají. Rychlost, pěkné, byť mrazivé počasí - to byl poslední letošní závod.

   Čtyřicet závodníků v Horní Vltavici je stav, který ukazuje, že o závod je mezi dětmi zájem a všichni se těší na příští, devátý ročník.

   Poděkování patří domácím pořadatelům, pomocníkům z řad rodičů, SKI klubu Šumava Volary za měření a obsluhu časomíry, sponzorům, paní moderátorce, která to zvládala na jeničku, obsluze mixu a mediálním partnerům, kteří šíří věhlas našeho závodu do celé české kotliny.

   Po závodě v Horní Vltavici se vyhlásil král, tedy letos Královna středního oblouku Bázumského poháru pro letošní rok. To znamená, že po dvouleté vládě chlapců letos celkově vyhrála dívka, a to Karolína Iltisová z hlavního města. Zajímavostí je, že po loňském vítězi Matěji Cabejškovi tak pohár v Praze zůstává, jen majitel se mění.

   Vítězové závodu v Horní Vltavici:

   Tobiáš Igler, Sára Valíčková, Sofie Vykydalová, Jan Igler, Gabriela Vokálová, Petr Sochor a Jakub Valíček (oba stejný čas), Karolína Iltisová a Petr Hrůša.

   Ceny v předávali Jaroslav Mach, zakladatel závodu, Ladislav Beran a Elvíra Hanušová za obec Horní Vltavice.

   Celkoví vítězové v kategoriích:

   Sára Valíčková, Tobiáš Igler, Sofie Vykydalová, Jan Igler, Gabriela Vokálová, Jakub Valíček, Karolína Iltisová - jak již uvedeno - královna letošní Bázumské zimy - a Petr Hrůša.

   Ceny předávaly: Ing Zdeňka Lelková, ředitelka závodu, a Ing. Lenka Řežábková ze SKI klubu Šumava Volary.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...