Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Svůj leckde známý kousek předvedl DUTAM Zbytinským

 ZBYTINY - 19. února 2018 - 14:56 - Divadelní soubor DUTAM přijel do Zbytin se svým leckde známým kouskem. Soubor z Prachatic, který vznikl jako divadelní amatérské sdružení studentů SPgŠ Prachatice v roce 1997, sem přivezl ve čtvrtek 15. února kabaret ZOO.

 Text a foto: Ladislav Beran 

www.dre-kon.cz   

   Nebylo to poprvé a zřejmě ani naposled, co tento soubor v malé vísce pod Knížecím stolcem hrál. Po Ledové zemi, která přinesla hluboký lidský příběh, přišel kabaret ZOO plný pohody, skečí a smíchu. Toto podání bylo zajímavé pojetím i způsobem netradičního kabaretu.

   Fiktivní příběh zvířat v ZOO, která se promění v lidi a přebírají i jejich vlastnosti, je velmi vtipný a provedl diváky téměř všemi ZOO v Česku. Ve všech řádí zvířata tak, jako lidé, a nechybí ani jejich vlastnosti, jak pozitivní i negativní.

   Zahájily hyeny, které nevyjí, ale zpívají, následoval slon troubící na trubku a mnoho dalších humorných scének. K ZOO patří nepochybně státy a světadíly, které ani tady nechyběly, a tak se putovalo.

   Austrálie přinesla sólo na didjeridoo, Afrika bubny a ostatní světadíly každý to své. V Americe severní chaos, v Jižní zase chlad, zimu i tropy a v Evropě? No přeci nejvíc divé zvěře.

   Na strunné nástroje se hrálo a s nimi zpívalo. No a poněvadž ve Zbytinách je souboru nakloněn i pan starosta Josef Furiš, tak i on coby populární hopík si střihl roli a zazpíval a zahrál na kytaru známou píseň o rákosí a krásných ženách.

   Jak ze silvestra minulého století byla scénka, která přišla v polovině programu. Manželská hádka ukázala, že i lidé se někdy chovají jako zvěř. Ona známá scénka Tondy a Jiřiny byla jako vystřižená z vystoupení  televizních hvězd Jiřiny Bohdalové a Vladimíra Menšíka.

   Bránice dost bolela od smíchu, ale vše dobře dopadlo. Celým kabaretem provedli diváky ve zbytinském společenském sále šéf a údržbářka Vomáčková, kteří vše ukončili střelbou na jablko ve stylu Viléma Tella.  Zajímavý příběh plný humoru a diváckého smíchu byl v podání DUTAMu úspěšný a herci měli velký a zasloužený sukces.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...