Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Masopust ve Zbytinách ve znamenání nástupu mládí

 ZBYTINY - 18. února 2018 - 11:36 - Bylo již po Popeleční středě, tedy v době čtyřicetidenního půstu, z toho si ale dali domácí výjimku a masopust v sobotu 17. února ve Zbytinách proběhl se vším všudy. Byl ve znamení nástupu mládí, a taky třeba tance Huhu v podání Miss Afrika.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Na návsi se scházeli želvy ninji, vodník, Vřískot, Hroznové vinné víly, Pocahontas a missky z celého světa, nechyběl rychtář či policajti a medvěda nahradil tygr. A když aji Fero a Aranka přišli, bylo pozdvižení, hned obou plno bylo, a že dávky jim nedali a taky že psí knížku dokonce vzali...

   O desáté dopolední Rychtář to vzal útokem. K radnici obecní průvod přivedl a bouchal na vrata starostenského domu. "Hola, héj, otevřetééé dvéře, já Rychtář sem přivedl masky mého rééje." Po krátké chvilce se dveře otvírají, ale co to? Jé, to je Pepa, místní vězeň prý milost dostal!

   A po něm už pan starosta vyšel a vyslechl žádost od Rychtáře, že průvod městem provede a na zákonnost a pořádek v obci dbát bude, když právo a klíč od radnice dostane. "No, mladý Rychtáři, musíš víc nahlas, a taky dobře žádat, ale šlo ti to a časem i to ostatní přijde,“ řekl starosta Josef Furiš a předal Rychtáři klíč od radnice i právo nad obcí do nedělního poledne a potom ještě do vozíku něco přidal.

   A poněvadž Zbytiny, to není jen obec, ale i přilehlé části, jelo se s katem Mydlářem do Koryta a Blažejovic. V obou místech se všichni občerstvili, najedli i napili, a dětem z Dětského domova v Korytě radost malým dárkem udělali.

   V Blažejovicích také pořádek udělali, pokuty vybrali, a hurá zpět do Zbytin. Do kroku a k tanci hráli v průvodu Písečtí blonďáci a další známé osobnosti a večer na zábavě pak kapela Mazanej Filip.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...