Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Bázumský pohár sjezdařů teď zavítal do Českých Žlebů

 ČESKÉ ŽLEBY - 13. února 2018 - 9:42 - Lyžařský závod, jehož je PRACHATICKOnews.cz mediálním partnerem, ukázal v sobotu 10. února na sjezdovce v Českých Žlebech, že nejmenší i starší závodníci umějí mnoho z lyžařské abecedy.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Perfektně připravený sněhový "manšestr", 24 technických branek - tak ho postavili Jiří Tairich a Ladislav Beran, hlavní rozhodčí závodu.

   Již od začátku prezentace bylo vidět, že zájem je velký, a nakonec z toho bylo 63 závodníků, což je za poslední roky největší účast. Jen škoda, že v nejstarší kategorii chlapců do 15 let, kluci jaksi neprojevují potřebný zájem a zřejmě zde převládá pro ně bohužel jiný zájem.

   Pán hor nechal sníh a vichr za horami, a i když nad protějším Stožcem se převalovala mlha, nad závodním svahem byla viditelnost dobrá. Prohlídka svahu hadem za sebou a start v 10:00 v den, kdy v daleké Korei začala zimní olympiáda - v těch chvílích jeli naši závodníci též svůj první "olympijský závod.“

   V Českých Žlebech měl závod již vyšší úroveň a mnozí poznali, že to není jen o rychlosti, ale i o hlavě. To vše se ukázalo hlavně v druhém kole, kdy mnozí to nechali jet a zapomněli na technickou pasáž z hrany před cílem a přišly i pády. Nikomu se naštěstí nic nestalo, otřepání, nasazení, došlápnutí k brance o průjezd cílem - i to byla ukázka bojovnosti a chuti po medailích.

   Třetí závod Bázumského poháru se po všech stránkách povedl a dík za to pořadatelům obce Stožec, za úpravu a technickou pomoc SKI klubu Šumava Volary, který má areál v Českých Žlebech na starosti, a všem pomocníkům z řad rodičů na trati. Pokud počasí těchto dnů vydrží, těšme se na finále v Horní Vltavici 24. února.

   Úspěšné závodníky odměňovali cenami Zdeňka Lelková, ředitelka mikroregionu Horní Vltava Boubínsko a ředitelka závodu, společně s Ladislavem Drábkem, zastupitelem obce Stožec, která závod pořádala.

   V Českých Žlebech zvítězili: Sára Valíčková, Tomáš Igler, Sofie Vykydalová, Jan Igler, Gabriela Vokálová, Jakub Valíček, Vojtěch Osvwald a Karolína Iltisová.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...