Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dolní brána zahajuje a hostí Sudety Fotoklubu F2,8

 PRACHATICE - 9. února 2018 - 9:53 - "Blbě se to fotí, ale dobře se na to dělá vernisáž," řekla autorka nápadu na téma počítáme-li dobře tak 17. výroční výstavy fotografií členů Fotoklubu F2,8 Prachatice Jana Kučerová. Výstavu hostí od středy 7. února prachatická Galerie Dolní brána jako svou letošní první a zahajuje tak sezónu.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

www.dre-kon.cz   

   Vernisáž v Dolní bráně 6. února v podvečer byla v duchu tradic fotoklubu opět košatá. Navzdory tomu, že jeho web ptfoto právě zval na vernisáž Samotářů před čtyřmi roky, přišlo v tento sudý den, sudého měsíce, sudého roku, jak připomněl předseda fotoklubu Jiří Lux, na aktuální výstavu úctyhodné množství příznivců a přátel fotoklubáků.

   Mezi vernisážovými hosty jsme viděli pozorného starostu Prachatic Martina Malého, povolení k zahraniční cestě na vernisáž do prachatické Dolní brány, Mekky nejen jihočeských umělců, tentokrát dostali i kulturträger Jaroslav Pulkrábek z Vimperka, starosta z "Mexika", cestovatel a filmař Karel Matějka, lesák a dobrý duch Šumavy Pavel Štětina z Nové Pece nebo další cestovatel, znalec národních parků v Americe Míla Martan s partnerkou. Nechyběla ani představená prachatických Boromejek, tématem výstavy očividně zaujatá sestra Alena či pobavená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková.

   Ve třičtvrtěhodinovém zahajovacím programu probrali autoři ve stylu cimrmanovců téma Sudet a následně pohraničních území česky a chvílemi i německy téměř dokonale. Nechyběla ani "vědomostní" soutěž o ceny, nemluvě o tom, že každá zdarma fasovaná vstupenka vyhrávala hašlerku. Lístek se sudou číslicí na konci hašlerku sudou, zatímco lichá číslice byla poukazem na hašlerku lichou. Bohatý raut byl prý z donesených dvojjazyčně pojmenovaných dobrot, které se zapíjely jako u fotoklubu F2,8 vždy skvělým svařákem.

   K vystaveným fotografiím jako obvykle těžko něco říci - to musíte sami vidět. Když je pozorně obejdete, zjistíte, že část autorů to pojala seriózně a nafotila třeba pozůstatky života v Sudetech či - chcete-li - pohraničních územích, zejména Šumavy. Třeba Ivan Štětina, Míra Froněk nebo Radek Štumpauer. Takže vidíme podle stromů v sadu kde stály domy, v šedesátých letech zbořené kostely, zrušené hřbitovy. Průčelí a celé jedné boční stěně vévodí část rozsáhlého cyklu Jany Kučerové z pohraničí. Nu a nechybí ani řada fotografií s humorným až recesistickým pojetím. Resumé si uděláte sami... 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...