Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Výtvarné lahůdky ve vimperské galerii Happy Coffee

 VIMPERK - 17. ledna 2018 - 20:34 - Roman Szpuk, výtvarník a básník, a Josef Bican, všestranný tvůrce, opanovali v pondělí 15. ledna večer na příští dva a půl měsíce výstavní prostory galerie Happy Coffee ve Vimperku. Na vernisáži jejich společné výstavy se sešlo množství přátel a příznivců. Tvorbu obou výtvarníků si tu můžeme prohlížet do 28. února.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Při poslechu výrazných básní o všedních i nevšedních stránkách života expresivně přednášených jejich autorem Romanem Szpukem se vernisážoví hosté mohli nechat unášet na křídlech fantazie do jiných světů. Po přistání na zemi na ně zase čekaly plastiky Josefa Bicana, se kterými se třeba do vesmíru mohli povznést znovu. Příjemnou vernisáž podpořila svým svěžím vystoupením dvoučlenná kapela Oldřicha Szpuka a Patrika Kůrky.

   Nechybělo samozřejmě ani zasvěcené slovo odborníka - Ladislava Čepičky. Ten zná velmi dobře práce Romana Szpuka a mohl proto konstatovat, že se autor ve své tvorbě i výběru vystavených prací výrazně zlepšil. Složil mu za to poklonu.

   Pochvalně se Ladislav Čepička vyslovil také o tvorbě Josefa Bicana. Ta má pro něj punc novosti, který ale nezastře skutečnost, že se jedná o vyzrálé práce skvěle ztvárňující myšlenky a výtečně řemeslně zpracované. Měl snad jen jednu malou "výtku": Skvělou plastiku Brouk v hlavě by velmi rád viděl na samostatném, výrazném místě!

   Fotografovalo a natáčelo se při vernisáži v galerii Happy Coffee docela dost, takže se můžeme těšit, že se záběry z pěkného večera a inspirující výstavy objeví na více viditelných místech.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...