Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Novoroční výstup na Libín absolvovalo víc než 700 lidí

 PRACHATICE - 3. ledna 2018 - 9:49 - "Účastnické listy nám došly na čísle 600. Vy byste měl tak 700 vaše paní 701," přivítala nás usměvavá prodavačka ve stánku na úpatí rozhlížecí věže na vrcholku Libína na nový rok něco po třetí odpoledne. A za námi šli v nevlídném počasí ještě další. Zdravili se s ostatními, se známými si přáli do nového roku.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vystoupat asfaltovou silničkou se zledovatělými okraji nebo lesní pěšinou v ušlapaném sněhu se od parkoviště na Sedýlku nahoru dalo poměrně slušně. Co překvapilo po cestě, byly svěže zelené keříky borůvek, které se už už chystaly nasadit nové listy. Inu, příroda je asi taky trochu zmatená.

   Nahoře čekalo na příchozí příjemné občerstvení s donáškou až ke stolu, třeba s klobásou nebo se zdejší letitou klasikou - polévkou v bochníčku chleba. Tentokrát to byla česnečka. "My jsme tu polévkou v bochníku nevymysleli, nápad samotný jsme tenkrát převzali od Mexičanů v Praze a trochu si ho upravili. Nu a lidem se to líbilo," vysvětlil nám dlouholetý vedoucí a majitel Chaty na Libíně Jaroslav Pekárek, kterého jsme na vrcholu na Nový rok potkali s jeho ženou Vlastou a černým vlčákem.

   Od nich jsme se také dozvěděli něco víc o osudech chaty poté, co ji Pekárkovi prodali. "Nový majitel začal dobře, na silvestra a Nový rok tu postavil stan, zatopil v něm a přivítal spousty lidí. Vypadalo to slibně, ale potupně do osudu jeho i chaty zasáhla láska," vysvětlil nám Jarda Pekárků. Novému majiteli se totiž ozvala jeho láska, která zůstala sama s dětmi, a její volání nemohl nevyslyšet. Od té doby je chata na prodej, nemládne, a my jen vzpomínáme. Snad někdy...

   Při našem sestupu se už začínalo šeřit a foukalo to docela studeně. Lesem prosvítaly červánky na straně zapadajícího slunce. Na sníh? Asi spíš na vítr. Tak ať vám v novém roce fouká do plachet jen ten dobrý!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...