Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vánoční pečení v muzejní peci ve Volarech se podařilo

 VOLARY - 23. prosince 2017 - 20:01 - Volarská muzejní pec lákala lidi ve čtvrtek 21. prosince již od ranních hodin. Na všech, co přicházeli po celé dopoledne i odpoledne, bylo znát, jak se těší na pečené dobroty. Veřejné pečení ve volarské muzejní peci má prostě stále více příznivců.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Nejdříve ochutnali houstičky, placky česnekové, chléb a zajímavé vánoční speciality. Slečna Eliška z Kladna si pochvalovala hlavně placky a houstičky. "... s babičkou si vezmeme domů i chléb," dodala.

   V poledne přišel na řadu chléb a po třinácté hodině vánočky. Ty pletla i volarská starostka Martina Pospíšilová a byl to, jak říkala, velký hlavolam. "Tedy dámy, a vy, mistře, řekla mistru pekařskému Augustinovi Sobotovičovi, "jste borci, jak tohle pletete." "No, mám svůj grif," říkala paní Lída a kolegyně přitakávaly. A taky uznale kroutily hlavou, jak to starostce jde.   O vánočky byl velký zájem, a poněvadž kapacita pece byla rychle vyčerpána, po dlouhé době pekařský mistr a posádka Velké lóže pecařské musely hlásit - dámy a pánové vše je dopečeno!   Pan Augustin Sobotovič byl doma a v muzeu velmi spokojen. Krátké slovo na závěr patřilo starostce Martině Pospíšilové. Popřála krásné a požehnané Vánoce všem přítomným, kolegům a kolegyním mistra Augustina Sobotoviče. Jemu samému pak poděkovala za vše, co pro město dělá, jako předseda Svazu zdravotně postižených a zejména jako Mistr Velké lóže pecařské. Poděkovala dámám pekařkám a na závěr popřála všem zdraví, štěstí a pohodu po celý rok 2018.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...