Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Třetí koncert adventní u svaté Kateřiny ve Volarech

 VOLARY - 20. prosince 2017 - 19:38 - Na letošní adventní čas připravilo město Volary, Římskokatolická církev farnost Volary a Základní umělecká škola Volary tři koncerty.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   O třetí adventní neděli zapálil farář Karel Falář společně se starostkou města Martinou Pospíšilovou třetí svíci na adventním věnci. Poté přivítali Ladislav Beran, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu volarské radnice, společně s Karlem Falářem Pošumavskou Komorní Filharmonii a smíšený pěvecký sbor Česká píseň.

   Obě hudební tělesa představil Jaroslav Černý. Pošumavská komorní filharmonie byla založena roku 1999. Tento orchestr se převážně skládá z amatérských hudebníků, kteří se scházejí z okresů Prachatice, Český Krumlov a České Budějovice. Po celou dobu dosavadní existence ho vede Karel Haymann.

   O smíšeném pěveckém souboru Česká píseň Jaroslav Černý řekl, že byl založen v roce 1985, původně jako ženský sbor. Smíšeným sborem je od roku 1988. Za dosavadní období jeho působení jím prošlo na 150 zpěváků a zpěvaček, aktivních členů má 35. V současné době má sbor již sedmého sbormistra.

   Repertoár České písně je velmi pestrý, tolik ve světě oblíbenými lidovými písněmi počínaje, přes spirituály, písně současných skladatelů až po klasickou hudbu českých i světových autorů.   V lodi kostela sv. Kateřiny Alexandrijské se potom rozezněly tóny České Vánoční mše Jakuba Jana Ryby. Byl to ojedinělý a nádherný zážitek, kterým vyvrcholil letošní adventní čas ve Volarech. Koncert skončil vděčným aplausem posluchačů v stoje.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...