Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Třetí advent v Prachaticích s Mrazíkem i Rauhnachty

 PRACHATICE - 19. prosince 2017 - 12:40 - Parádní program připravili organizátoři z radnice a odboru kultury se svými spolupracovníky na třetí adventní neděli 17. prosince na prachatické Velké náměstí. Vánoční trhy s dárky, dobrotami i punčem provázela vyhledávaná Andělská pošta.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na skoro dvě hodiny si pozornost nejen dětí získal Mrazík s Nastěnkou, Marfušou, Dědečkem hříbečkem a Babou Jagou, kteří dokázali děti skvěle rozpohybovat a pobavit. Následovalo vylosování vítězů ankety spojené s výstavou kostýmů z filmu Z pekla štěstí, která po celý týden probíhala ve Sklepích Staré radnice.

   Po dvou letech dorazili z bavorského Waldkirchenu do Prachatic hodní duchové Rauhnachti s rotou zvoncařů a všichni byli jako vždy skvělí. Rauhnachti nevynechali ani své parádní číslo s originální zdravicí v bavorštině a písní, ve které voní koblihy, v češtině.  Nakonec starosta Prachatic Martin Malý s místostarostou Waldkirchenu Maxem Ertlem zapálili na adventním věnci třetí svíčku a sklidili nadšený potlesk početných, už trochu prokřehlých, ale dokonale spokojených diváků.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...