Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vánoční koncert ZUŠ Volary velkým hudebním svátkem

 VOLARY - 18. prosince 2017 - 11:34 - Vánoční koncert plný hudebních dárků a ozdob a navíc i pod vánočním stromečkem - to bylo ve čtvrtek 14. prosince ojedinělé vystoupení nejmladších a nejmenších volarských umělců ze Základní umělecké školy.

 Text: Ladislav Beran a Zdeněk Přibyl, foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Začátek patřil Poupátkům. Tento mladší pěvecký sbor navodil atmosféru Vánoc a začalo se nadělovat. Vše uvedla výborně moderátorka večera Petra Katzková, která přivítala hosty - Víta Vavřince Pavlíka, ředitele ZUŠ Volary a radního města, ředitele základní školy a zastupitele města Petra Horálka, Jana Voldřicha - muže s kamerou, který téměř všechny koncerty dětí ve Volarech natočil, a nově ustanoveného vedoucího odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu ve Volarech Ladislava Berana. Poté představila program a prováděla večerem jako vždy krásným slovem a  grácií.   Následovaly samozřejmě dárky, a ne jen tak ledajaké. Sóla na hudební nástroje, pěvecké sbory Poupata a Poupátka samostatně i společně, zpěvačky i vokalisté, a byla to opravdu jízda. Uprostřed večera přišel první bonbónek, kterým se stalo vystoupení flétnového souboru Flutecrew. A bylo to pohlazení po duši.   Vanila flute a Drums ensemble s melodií The Champs přinesly mexický bonbónek v rytmu jeho tanců a chutě tequily. A přišlo malé finále. Tím bylo krásné, až mrazivé vystoupení bubenické sestavy Tamborileros a její bubenická show. Přineslo víření bubnů, rytmus a zejména to dunění no až mrazilo, ale krásně a bylo to prostě skvělé.


  A následoval bonbónek třetí, finálový. Na pódium nastoupil V-Band s filmovými melodiemi, zejména Pomáda vrátila nás starší do doby rytmického diskotance Danyho a Bejby. Následovaly rytmy a rytmy jednotlivých nástrojů, bubeníci se svou světelnou show, a závěrečné  uklidňující melodie Vánoc byly hudebním poděkováním všem přítomným v nabitém volarském kinosále.   Vánoční koncert ZUŠ se vydařil, dárky byly rozdané, a všem umělcům se dostalo velkého a dlouhotrvajícího aplausu. Díky vám, mladí umělci, díky pedagogickému sboru základní umělecké školy za přípravu a ojedinělou choreografii a rodičům poděkování za to, že s dětmi tento krásný koníček sdílejí!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...