Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Ježíškova vnoučata splnila přání setkat se s vojenskou policií

 PRACHATICE - 14. prosince 2017 - 8:41 - Splnit vánoční přání většinou osamělým lidem v domovech pro seniory je hlavní myšlenka projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. A tak se ve středu 13. prosince splnilo některým obyvatelům Domova Matky Vojtěchy (DMV) v Prachaticích po lidi nemocné Alzheimerovou chorobou jejich ne právě všední přání setkat se s příslušníky vojenské policie.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Přidávali se k nim od deseti do čtrnácti hodin na nádvoří DMV v prachatickém hospicu také děti z Montessori školy a školičky při ZŠ Národní a další malí i velcí zájemci. A bylo u toho dost veselí, troubení, hlásání i zkoušení policejní techniky, zejména posezení ve speciálních autech. Ve vestibulu domova se těšil velké pozornosti motocykl vojenské policie BMV.

   "V rámci projektu Ježíškova vnoučata se neskutečné stalo skutečným a několika našim klientům se splnilo jejich tajné a na první pohled obtížně realizovatelné přání, když nás v domově navštívila vojenská policie. A pro všechny z nás to byl neskutečný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Zdánlivě dva velmi odlišné světy se propojily a jeden druhý obohatil něčím neopakovatelným a nezapomenutelným. Děkujeme jednotlivým příslušníkům vojenské policie, panu veliteli, ježíškovu vnoučeti, tiskové mluvčí a všem ostatním, kteří přispěli k tomu, že jsme prožili v domově tak nádherný den. Jsme moc rádi, že společně s námi si tento den mohly zažít i děti z Montessori školy a školičky," uvedla sociální pracovnice DMV Markéta Nováková.

      Spokojený byl i doktor Václav Starý, jeden z těch, kteří si toto setkání přáli. "Pěkně jsme si popovídali s pyrotechnikem, i když moje odbornost je archivářská," pochvaloval si doktor Starý, který třicet pět let působil jako ředitel prachatického pracoviště Státního oblastního archivu.

  Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata se zrodil v roce 2016 a dnes plní sny tisícům seniorů. Podrobnosti o projektu včetně možnosti objednat přání u Ježížka najdete zde. Dodejme ještě, že splnění dalšího přání v Domově Matky Vojtěchy v Prachaticích je v těchto dnech na dosah ruky.

"V pátek 15. prosince v 15:00 budeme realizovat přání pro jednu paní v Domově Matky Vojtěchy v Prachaticích. Paní si v rámce projektu Ježíškova vnoučata přála zatančit s tanečním mistrem. Po dohodě s vedením centra proběhne série tanečních vystoupení juniorských tanečních párů a poté si paní může zatancovat s tanečním mistrem Tomášem Gaudníkem z Vimperka," sdělil nám Petr Samek z iniciativy Vimperk žije!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...