Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: S novým jízdním řádem vyjede nový vlak i společnost

 ŠUMAVA - 6. prosince 2017 - 11:59 - Po téměř více než  stoleté nadvládě Českých drah vyjedou 10. prosince na šumavské tratě soupravy společnosti GW Train a.s. V oranžově-zelené barvě budou brázdit místa, kde do té doby působily šumavské lokálky.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Měl jsem to štěstí, že při zkušebních jízdách od úterý do čtvrtka v minulém týdnu, kdy se zde zacvičoval nový strojvedoucí, mi bylo umožněno jako prvnímu cestujícímu absolvovat jízdu z Volar do oblastního hlavního města.

   Poprvé v historii jde o soukromou společnost, kterou je akciová společnost GW Train Regio. Ta provozuje železniční dopravu ve čtyřech krajích republiky a jezdí i za naše hranice. Provozuje totiž mezinárodní železniční dopravu mezi Českou republikou a Německem na hraničním přechodu Kraslice-Klingenthal a přeshraniční železniční dopravu mezi Českou republikou a Polskem na hraničním přechodu Královec-Lubawka -  tu v letní sezoně.   Soupravy jsou moderní, s dvěma motory, a jsou vybaveny wifi soupravou, zásuvkami, zajímavý je také interiér. Ten má jednu vadu v tom, že v prostřední části je chladněji než v těch nahoře. Jde o bezbariérovou soupravu, která plně vyhovuje moderním trendům.

   Platit lze v soupravách, a to hotovostně i kartou. Ale komu to nepůjde, nemusí mít strach, do konce roku budou ve vlacích revizoři, kteří budou cestující stroj na vydávání jízdenek učit obsluhovat.   Strojvůdci si jízdu i řízení pochvalovali. "Je to tady pěkný kraj, Šumava má dlouhé a zajímavé zatáčky, je to moc pěkné svezení. Pokud nám bude něco trochu nevyhovovat, tak jsou to ty velké průhledné dveře, kde má člověk místy zvláštní pocit, jak z bezpečnosti, tak i nepříjemných poznámek od cestujících. Na druhé straně, pokud budou cestující chtít, ukážeme jim pohled na koleje tak, aby to bylo bezpečné," říkají strojvůdci.

   Osobně děkuji vedení společnosti za umožnění jízdy novou soupravou a Jaroslavu Pechovi, který měl celou jízdu na starost, za jeho ochotu i odpovědi na mé otázky.   Veškeré informace o vlaku najdete na webových stránkách společnosti, včetně jízdního řádu.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...