Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: První svíce na adventním věnci v Prachaticích vzplála

 PRACHATICE - 5. prosince 2017 - 14:20 - Slavnostní zahájení adventu, zapálení první svíce na adventním věnci a také první koncert pod poprvé rozsvíceným vánočním stromem - to byl podvečer první adventní neděle 3.  prosince v Prachaticích.

 Foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Zaplněné Velké náměstí přivítalo starostu Prachatic Martina Malého a vikáře římsko-katolické církve od sv. Jakuba P. Petra Plášila, které malým i velkým představila vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková.

   Nejprve si všichni vyslechli program letošních adventních nedělí na námětí i v kostele. Poté vikář Petr Plášil vysvětil velký adventní věnec a starosta Martin Malý na něm zapálil první svíčku. Děti pak dostaly jako památku na zahájení adventu voňavé perníčky.

   O kulturní vystoupení se postaral vokálně-instrumentální soubor s akademickými kořeny Karmína. Našel na náměstí vděčné posluchače, kteří mu věnovali velkou pozornost, většinou s kelímky svařeného vína v rukách. Bylo totiž dost sychravo a chladno. A nešetřili potleskem.

   Příští neděli, 10. prosince, vzplane v 18:00 na Velkém náměstí druhá svíce na adventním věnci. Koncertem bude druhou adventní neděli provázet pěvecký sbor Maraveja. V kostele sv. Jakuba pak od 18:30 vystoupí s vánočním koncertem saxofonové kvarteto SAXMANIA.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...