Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vánoční výstava prací prachatických důchodců vás zve

 PRACHATICE - 22. listopadu 2017 - 13:03 - Zváni jste až do pátku 24. listopadu včetně! Takže - není na co čekat. Tradičně v divadelním sále Muzea české loutky a cirkusu na prachatickém Velkém náměstí se prodávalo pilně už dnes, 22. listopadu, v den zahájení. A to bylo opět velkolepé!

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vedle toho, že na vernisáž přišlo vedení města v čele se starostou Martinem Malým a místostarostou Janem Klimešem, se zaskvěl letos desetiletí slavící smíšený pěvecký sbor Radostné Přátelství pod uměleckým i organizačním vedením Milušky Popielové krásnými koledami. S tradičním vtipem a šarmem výstavu uvedla předsedkyně prachatických seniorů Zdena Hrůzová. Účastníky vernisáže příjemně pozdravila kurátorka muzea Hana Patrasová.

   Jak řekl starosta Martin Malý, prostě si bez vánoční výstavy prací prachatických seniorů a vystoupení Radostného Přátelství neumíme v našem městě vůbec představit vstup do období adventu. Popřál také hodně prodejních úspěchů vystavovatelům i organizátoru výstavy, kterým je Městská organizace Svazu důchodců Prachatice.

   Místostarosta Jan Klimeš také připomněl, jak to bude o čtvrté adventní neděli, která připadá na 24. prosince. Poslední svíčka na adventním věnci bude na Velkém náměstí v Prachaticích zapálena už v pravé poledne a poté přijde na řadu plánovaný kulturní program.

   Po poslední koledě se znovu ujal slova Jaromír Popiel, který vystoupení sboru uvádí. Připomněl, že Radostné Přátelství zhruba před měsícem oslavilo 10 let své činnosti. "K této příležitosti jsme uspořádali v Zimní zahradě Městského úřadu Prachatice výstavu. Potrvá ještě týden, do příští středy, 29. listopadu. Zveme vás na její prohlídku. A na shledanou, na viděnou a na slyšenou v příštím roce 2018," řekl za uznalého potlesku Jaromír Popiel. 

   Připomeňme ještě, že dnes otevřená výstava prací prachatických důchodců a spřátelených výtvarníků je otevřena ve středu a ve čtvrtek od 9:00 do 17:00, v pátek pak od 9:00 do 16:00.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...