Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Nerudovka v sobotu otevřela dveře a přivítala hosty

 VIMPERK/PRACHATICE - 13. listopadu 2017 - 13:43 - Den otevřených dveří si na sobotu 11. listopadu naplánovala vimperská Střední škola a Základní škola známá podle své sídelní ulice jako Nerudovka. Na pracovištích ve Vimperku a Prachaticích přivítala spolu s možnými budoucími studenty školy v doprovodu rodičů také hosta - nově zvoleného poslance Parlamentu České republiky Jana Bauera. Novinek bylo ještě víc.

 Text: Kateřina Koubová, SŠ a ZŠ Vimperk, foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Svým návštěvníkům nabídla škola možnost prohlédnout si například školní rádio Epigon, vyzkoušet si práci televizních moderátorů nebo si zalétat s drony. Žáci se svými učiteli předvedli svařovací simulátor, 3D manipulátor na výrobu plošných spojů a mnoho dalšího. Otevřena byla také naše nová učebna pro obor Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a Instalatér, kde byly vidět například solární kolektory, tepelná čerpadla, olejové a plynové kotle.

   Nahlédnout mohli návštěvníci také do tesařských a pokrývačských dílen, nebo na pracoviště výuky zemědělských a lesnických oborů. Zájemci o obor kadeřník – vizážista si mohli prohlédnout zbrusu nové školní kadeřnictví v Nádražní ulici 236 ve Vimperku. Salon je zařízený v působivém viktoriánském stylu a vyzdoben módními fotografiemi.

   Den otevřených dveří probíhal také na odloučeném pracovišti v Prachaticích. Zde byly k vidění ukázky přípravy denních i společenských účesů. Naše žákyně předváděly také denní, večerní a extravagantní líčení.

   A to ještě nebylo všechno. Ochutnat bylo možné i výrobky žáků oboru kuchař – číšník, výživový poradce a nového slibného oboru kuchař – specialista studené kuchyně. Ve Vimperku byla zase otevřena školní restaurace Sv. Rafael, kde se připravovalo a podávalo - jak jinak, když bylo sv. Martina - voňavé a chutné svatomartinské menu.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...