Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Burza škol v režii JHK oživila prachatický Národní dům

 PRACHATICE - 9. listopadu 2017 - 12:39 - Pod heslem Zjisti, která ze škol je pro tebe ta pravá, uspořádala Jihočeská hospodářská komora v úterý 7. listopadu v Národním domě v Prachaticích Bursu škol. Od devíti do šestnácti hodin se na ní prezentovaly střední školy, odborná učiliště a firmy z prachatického i jihočeského regionu.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Budoucí studenti a učňové tu měli dobrou příležitost dozvědět se, co školy a učiliště nabízejí, odnést si propagační letáčky, ale někde se i řemesla vyzkoušet. Nechyběly totiž zcela praktické ukázky profesí.

   Přímo na jevišti Národního domu se činily kadeřnice a vizážistky. Vedle přitahoval pozornost hotovými dobrotami i prostřeným stolem nový učební obor kuchař - specialista na studenou kuchyni, nechyběla ani módní přehlídka - to vše v podání učňů a učitelů odborného výcviku vimperské Nerudovky, tedy Střední a základní školy Vimperk.

   Zeptali jsme se i jinde, na co lákají budoucí studenty do svých škol či profesí. "My jsme výběrová škola, ale máme zájem na tom, aby bylo takříkajíc z čeho vybírat," dozvěděli jsme se u stánku Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky v Českém Krumlově. "A lákáme širokou nabídkou oborů, které je možné u nás studovat," vysvětlili nám dva sympatičtí mladí muži u stánku.

   "My zase nabízíme velmi dobré platové možnosti, slušnou práci a řadu  výhod pro zaměstnance," sdělila nám personalistka společnosti Window Holding v Husinci Radka Dvořáková.  

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...