Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Dolní brána nyní hostí malířky Michelle Kuneš a Dagmar Junek

 PRACHATICE - 14. října 2017 - 20:38 - Vernisáží v úterý 10. října v podvečer byla v prachatické Galerii Dolní brána otevřena nová výstava. Představuje díla malířek Michelle Kuneš a Dagmar Junek. Její název "K počátku" odkazuje k počátkům nejrůznějšího druhu a vystavené práce se vyznačují velkým stupněm originality. Výstava potrvá do 11. listopadu.

 Foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Hosty vernisáže přivítala galeristka z Dolní brány Šárka Hettnerová. O úvodní hudebně pěvecké vystoupení se postarala dívčí kapela. Návštěvníky si získala a po skladbě Johna Lenona Imagin je doslova nadchla k bouřlivému potlesku.

   Úvodní slovo k výstavě pronesla Magdalena Nespěšná Hamsíková. Podle jejích slov, práce autorek Michelle Kuneš a Dagmar Junek provází téma transformace, stavu který byl před tím, je a bude potom. "Obě především zajímá  působení světla jako energie, na vnitřní i vnější úrovni, at' v krajině nebo těle," uvedla mimo jiné Magdalena Nespěšná Hamsíková.

   Obě mladé dámy - maminky a spolužačky, spolu studovaly pražskou Akademii výtvarných umění u profesora Zdeňka Buriana. "Byl úžasný, dal nám úplnou volnost a svobodu, a tím nás vlastně také zavázal k neustálému hledání a přemýšlení, kam svoji tvorbu zaměřit," řekla malířka Michelle Kuneš.

   Podle toho, co jsme si mohli prohlédnout při milovníky umění hojně navštívené vernisáži, povedou vystavené práce k zamyšlení i vás. A o to přece také jde!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...