Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: V muzeu české loutky a cirkusu se opět sešli přátelé

 PRACHATICE - 11. října 2017 - 8:32 - Tradiční setkání přátel cirkusu se uskutečnilo v pátek 6. října v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích. Přineslo opět řadu zajímavých okamžiků z cirkusového života, ze kterých se těšily tentokrát i děti.

 Foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Nejprve jim Hanuš Jordan, kurátor Národního muzea v Praze,  představil v přízemí muzea novinku. Tou je málokdy vídaný kufr artistů, pocházející z druhé poloviny 19. století. Je zhotovený přesně pro potřeby žonglérů a patřil Soně a Jindřichovi Merbsovým. Pohodlně se do něho umístily rekvizity i kostýmy. "Vznikl z původního lodního kufru a je takříkajíc dvoumužný - unesou ho jen dva lidé," řekl dětem Hanuš Jordan. Ten také ocenil jejich zájem i pohotové a v řadě případů i zasvěcené odpovědi dětí na otázky.   

   Následovalo vystoupení artisty Michala z dua HAND-TO-VIOLIN. Michal je profesionální ekvilibrista, který se soukromě učil nejprve u ředitele cirkusu Carini Františka Navrátila. Pak studoval soukromě u Natalyie Nebrat v Berlíně - absolventky Kyjevské artistické školy, obor "Hand to hand", a Ernesta Palchikova v Kyjevě - jednoho z nejuznávanější světových handbalancerů.

   Svou profesionální kariéru začal Michal v roce 2008 v cirkuse Carini jako ekvilibrista a žonglér. V roce 2009 v Národním divadle Moravskoslezském externě působil v baletu Giselle. Od roku 2010 se také věnuje technikám současného tance. A nutno říci, že děti i dospělé v prachatickém Muzeum české loutky a cirku opravdu zaujal, odměnili ho bouřlivým potleskem, takže měl - jak se v cirkuse říká - velký sukces!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...