Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Galavečer ukončil zdařilý festivalu filmů NaturVision

 VIMPERK - 25. září 2017 - 13:52 - Mezinárodní  festival filmů o zvířatech a přírodě NaturVision Vimperk 2017 dospěl v pátek 22. září večer v Městském kulturním středisku úspěšně do svého cíle. Už 16. ročník této významné vzdělávací, kulturní a společenské akce pořádalo ve dnech 19. až 22. září Město Vimperk ve spolupráci se společností EARTH-VISION UG. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Pátečního galavečera se zúčastnili a přítomné pozdravili hosté, mezi nimiž byli poslankyně Poslanecké sněmovny ČR Vlasta Bohdalová, senátor Karel Kratochvíle a náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Pavel Hroch. Večerem decentně provázel moderátor Ivo Apfel, o hudební vystoupení se postarala přednesem několika písní žákyně Základní umělecké školy Vimperk Michaela Schwingerová. V galerii v předsálí vítala příchozí výstava nejlepších fotografií ze soutěže Fascinace přírodou, která je doprovodnou akcí NaturVisionu.  

   Starosta Vimperka Pavel Dvořák na úvod představil nový videoklip jako pozvánku do tohoto krásného šumavského města. Následovalo promítnutí sestřihu vítězných filmů z německé části festivalu v Ludwigsburgu, která se konala od 13. do 16. června. Tam také vimperští organizátoři NaturVisionu vybírali filmy pro přehlídku ve Vimperku. 

   Zlatým hřebem pátečního programu bylo vyhodnocení 10. ročníku dětské výtvarné soutěže Máme rádi zvířata. Mladí výtvarníci z celé ČR do ní zaslali víc než tři stovky prací. Čtyřicet vybraných obrázků představila výstava v druhém předsálí, desítka vítězných autorů převzala pěkná ocenění. Prvenství v soutěži získala Pavla Kozlerová z Gymnázia Prachatice. Na stupně vítězů ji doprovodili Marie Kukačková z Gymnázia a Střední odborné ekonomické školy Vimperk a Tomáš Karvan z MŠ Vimperk.

   Cenu bývalé starostky Vimperka Stanislavy Chumanové, která stála u zrodu festivalu NaturVision, převzala Pavla Kozlerová z rukou předsedkyně Sdružení Stanislavy Chumanové Věry Vávrové. Ta také vyzvala přítomné, aby vzpomínkou uctili památku Stáňi, která nás po těžké nemoci opustila před deseti roky.

   Divákům se na pódiu představila rovněž skupina mladých filmařů, žáků výtvarného oboru ZUŠ Vimperk, tvůrců krátkého filmu Útěk do přírody. Byli to Klára Koldová, Vítek Fleischmann, Daniel Smola a Eliška Turková. Jejich kreslený film mělo obecenstvo také možnost shlédnout.

   Velkého ocenění se dostalo za pilnou práci také týmu překladatelů  vedenému Romanem Hajníkem. Spolu s ním do něho patřili Šimon Blaschko a studenti Jana Tomášková, Oldřich Szpuk a Aneta Staňková. Promítané filmy ve Vimperku totiž provází simultánní český překlad. 

   Vrcholem galavečera bylo závěrečné promítnutí unikátního filmu Divoký Nový Zéland – Země extrémů. Diváci v sále vimperského Městského kulturního středisku sledovali tento film, který byl nominován na cenu Wildlife NaturVision, doslova se zatajeným dechem. Před jejich očima například defilovaly vzácné druhy živočichů, do údolí sestupovaly ledovce nebo ožívaly na kost zmrzlé kobylky a kamenité stráně se náhle probarvily barevnými květy. Po skončení filmu diváci potleskem ocenili všechny filmové tvůrce i organizátory festivalu.

   O průběhu vimperské přehlídky 16. ročníku mezinárodní filmového festivalu NaturVision 2017 jsme v našem internetovém deníku psali zde, a také tady.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...