Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 POHLEDNICE: Dvacítka balónů zakončila sezónu na Lipensku

 LIPNO - 23. září 2017 - 11:11 - Více než stovka vzduchoplavců si o minulém víkendu užila balonové létání na Lipensku. Lety organizoval Turistický spolek Lipenska jako nultý ročník nové atrakce, která by se měla stát tradičním zakončením letní turistické sezóny. Nahlédneme tam v obnovené rubrice PRACHATICKOnews.cz POHLEDNICE od sousedů.

 Z redakční pošty: Turistický spolek Lipenska

www.dre-kon.cz   

   Ani špatné počasí v sobotu a v neděli nezkazilo fantastický zážitek z úspěšného pátečního letu a proto je letošní akce dobrou předzvěstí pro příští první ročník.

  Krásy Lipenska si o víkendu z košů horkovzdušných balónů užila stovka pasažérů. Ti se s balonáři sjeli z různých koutů republiky, ale i z Rakouska, aby společně prožili romantický a přitom adrenalinový zážitek z hromadného letu nad oblastí, která je ze vzduchu sice velice atraktivní, ale pro balonové létání ne úplně optimální.

   Doposud na Lipensku neletěly více než dva balony najednou, teď se jich sjela dvacítka. Všichni vzduchoplavci i nadšení diváci se o víkendu přesvědčili, že i v této specifické oblasti hromadné balonové létání funguje dobře.

   „Balonovým létáním jsme udělali tečku za letní sezónou. Letošní akci bereme jako organizační trénink a získávání zkušeností pro příští ročníky. Už víme, že to jde a víme jak na to. Za rok bychom chtěli na Lipensku přivítat okolo padesáti balonů a to i s větším zapojením zahraničních balonářů,“ uzavřel pozitivním výhledem do příštího ročníku předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek, hlavní iniciátor a pořadatel akce.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...