Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Trabantem z Austrálie až do Ásie na NaturVisionu

 VIMPERK - 22. září 2017 - 15:00 - Tedy - abychom byli skoro přesní - Trabantem, a taky maluchem, Jawou a Čezetou z Austrálie do Ásie. Tak o tom byla cestovatelská beseda, tedy spíše show, s Danem Přibáněm v rámci festivalu filmů o přírodě a zvířatech NaturVison. Zcela naplněný sál (i s přístavky) Městského kulturního střediska si ji ve středu 20. září v podvečer skvěle užíval. A měl také proč! 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Dana Přibáně uvedl Roman Hajník, a pak se doslova strhla mela. Proud obrázků a skvělé, hodně humorné, místy na hraně, ale přesné, načasované a vytříbené průvodní slovo nedaly divákům vydechnout. Jasně, právě tyhle chvíle vimperské publikum NaturVisionu miluje, proto ho přišlo tolik.

   Nechcete doufám po autorovi těchto řádků, aby vám přetlumočil všechno!? Dobrá, tak snad alespoň malý pokus. Diváci se toho dozvěděli, často i s nemalou nadsázkou, opravdu hodně. Například, že jedno z nejhorších neštěstí jsou dva Poláci v maluchu, australští úředníci že jsou podobně jako američtí kovbojové milující předpisy, že ve výpravě byli i dva vozíčkáři, kteří spolu také cestovali v autě upraveném na ruční řízení pro postižené - "...prostě v autě nebyla ani noha a přesto to jelo." No tak vidíte. Koukněte radši na fotky z cesty po Austrálii.

   Tohle cestování bylo samozřejmě kromě o lidech také o silnicích - pádech, polykání prachu a naopak brodění ve vodě a bahně a zase pádech a znovu putování. A taky technice - podle slov Dana Přibáně, každý ze strojů prošel během výpravy opravami v síle kompletní generálky...

   Hlavní z besedy ovšem bylo poznání, že cesta největší zkratkou přes australskou pustinu z Perthu na sever (jinak tam mají prý jen jednu silnici kolem dokola Austrálie) a dál do Ásie není žádná sranda. I když se o ní dá vesele vyprávět. Prostě se bavíte, ale někdy v zátylku vám tu a tam cinkne, že to mohlo být i nebezpečné. Nu ale právě kvůli tomu obojímu se snad cestuje nebo chodí na cestovatele, že?!

   Nadšení diváci odměnili Dana Přibáně a jeho prostřednictvím i všechny členy a členky výpravy hromovým potleskem. A Natur Vision dnes, v pátek 22. září pokračuje. Dopoledne to ještě bylo promítání pro školy, například Divokého Německa nebo Cest krokodýlů v Karibiku. Vrcholem bude dnešní galavečer 16. ročníku mezinárodního festivalu NaturVision od 18:30. Tak hezkou zábavu se zvířátky a chytrými lidmi, kteří mají dobrodružství i poznávání v krvi!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...