Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Bomba ve Vlacháči patří kumštýřům Václavovi a Ivaně

 VLACHOVO BŘEZÍ - 19. září 2017 - 11:49 - Párek nejen uměním spřátelených kumštýřů - čerstvého padesátníka, novináře, spisovatele a fotografa Václava Maliny a krásné a šikovné výtvarnice a pedagožky Ivany Bečvářové - přivítala v pátek 15. září galerie Bomba v budově Základní školy profesora Josefa Brože. A s ní i zástupy jejich přátel. O co šlo? Nu, především o Vysvědčení Václava Maliny.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   K nedaleké Benedě se hlásícímu absolventovi vlachovobřezského ústavu vzdělávacího, zkušenému rozhlasákovi Václavovi Malinovi alias Jahodovi ho vystavili především emeritní ředitel školy Jan Křtitel Horák spolu se současným ředitelem Michalem Novotným.

   Pohodlně usazení posluchači se tak například dozvěděli, že výstava se jmenuje "Fotografie - Václav Malina - Vysvědčení 2017 plus trochu novinařiny podle reportéra českého rádia a troška Ivany Bečvářové, doktorky pedagogické z Agentury Asteria s.r.o."  Zahajována byla na počest 118. výročí otevření první budovy Školy pod svatým Duchem ve Vlachově Březí, což se stalo 17. září 1899. 

   Na vernisáži znělo ze záznamu slovo Václavova kolegy Miroslava "Mirka" Škody z jeho Jahodového působení pro Frekvenci 1, křtila se virtuálním kropením i reálným přípitkem nová kniha Václava Maliny Šumavští rodáci vzpomínají 2. Zněla tu krásná hudba a zpěv, písnička s malinovou tematikou i další z filmové trilogie Zdeňka Trošky Slunce seno...

   Světlo světa tu spatřila i kniha Vlachovo Březí na dobových pohlednicích, kterou sestavil Oldřich Nováček. S ním při tvorbě textů spolupracovaly Helena Dvořáková a Libuše Kropáčková.

   Pastvou pro oči byly vystavené Václavovy fotografie, mezi kterými nechybí jeho proslulé snímky rockerů, snímky lidí, ani nová tvorba abstraktní. Zajímavé jsou i tři vystavené "polotovary" na nichž bude autor dále pracovat a později je znovu ukáže. Obrazy Ivany Bečvářové, zhusta s úchvatným motivem jejích mnohobarevných snových sluncí, vás zaujmou zcela.  

   A jak to bylo s tím vysvědčením? Mělo také podobu zápisů do žákovské knížky, pilně studovaných účastníky vernisáže. Zápisů na téma Jak jsem potkal Václava Malinu. Byla mezi nimi i pochvalná poznámka vydavatele PRACHATICKOnews.cz, který s ním spolupracoval přímo v novinářské branži.

   Do Bomby se rozhodně vypravte. Uvidíte sami, je to bomba! A ještě jeden tip pro vás máme: Na zářijovou premiéru výstavy naváže totiž její říjnová derniéra. Stane se tak v předvečer státního svátku vzniku Československé republiky v pátek 27. října. Povídá se, že tu Václav Malina alias Jahoda dostane ještě jedno vysvědčení...

)

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...