Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Den branné přípravy ve Vimperku se skutečně vydařil

 VIMPERK - 15. září 2017 - 15:31 - Již tradičně pořádá oblastní spolek Českého červeného kříže v Prachaticích Den branné přípravy. Letos se v druhém zářijovém týdnu uskutečnil v pondělí 11. září u Volyňky ve Vimperku. I zde jde o tradiční místo a svou práci zde prezentoval Český červený kříž a jednotky integrovaného zásahového systému, který známe jako 112.

 Text a foto: Ladislav Beran pro PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

    Hasičský záchranný sbor připravil ukázku vysutého žebříku, který může vyjet až do výše 30 metrů. Dále hasicí přístroje a techniku zásahu. A taky poučení pro určité svízelné situace. Policisté Vimperského obvodního oddělení předvedli využití vozidla a zásahová pomůcky, včetně několika cviků sebeobrany a jak zpacifikovat útočníka.

   Městská policie Vimperk ukázala vesty a něco ze své činnosti, a k tomu ještě byl na místní služebně den otevřených dveří. Dopravní policie přišla s motorkou a detektorem alkoholu, a též si každý mohl přes speciální brýle vyzkoušet, co dělá s lidmi alkohol. Horská služba, která je nezbytnou součástí IZS, předvedla výbavu pro letní i zimní záchranu osob a jejich přepravu.

   Záchranná služba, přijela právě z výjezdu a prachatičtí záchranáři ukázali dětem, ale i příchozí veřejnosti, využití vozidla a způsob přepravy pacientů. Největší zájem poutali Jihočeští záchranáři se svými čtyřnohými kamarády, kteří při vyhledání osob, které se ztratí, umí určit i místo, kde je pod závalem člověk. Na závěr si děti mohly oba čtyřnohé záchranáře pohladit.

   Pod podmračenou oblohou se vimperské dopoledne s brannou výchovou povedlo. Pracovníci červeného kříže potom ukázali záchranu a první pomoc při běžných i těžších poranění, včetně masáže srdce, poukázali na dárcovství krve a kostní dřeně a děti si mohly v praxi vyzkoušet první pomoc.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...