Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Volarské náměstí klapalo, putovní dřevák drží domácí

 VOLARY - 22. srpna 2017 - 18:31 - Již po dvacáté čtvrté ožilo volarské náměstí Volarskými slavnostmi dřeva. Uvedla je Volarská znělka. Moderátor Miroslav Mareš představil program a přivítal hosty, mezi kterými nechyběli senátor a starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa, Jan Zahradník, poslanec PČR a krajský zastupitel, a starostka Volar Martina Pospíšilová s místostarostou Ladislavem Toušem.

 Text a foto: Ladislav Beran pro PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Po noční deštivé vichřici, kdy volarští hasiči od půlnoci pracovali naplno a ještě stíhali práci na slavnostech, což je obdivuhodné, se jim velkého díku přímo z pódia. Naštěstí vodní živel se vyřádil přes noc a od rána nad městem ponechal jen černý mrak, který propustil jen pouze kapek.

   Už tradičně druhý srpnový víkend přichází na volarské náměstí pan Volaran, který doprovází vzácné hosty. Letos na novém povrchu náměstí a vedle zajímavé kašny vyrostla tribuna, na které poprvé přeřízli metr dřeva starostka Martina Pospíšilová a host dne zpěvák Marek Ztracený. Poté pokračoval program, který se líbil mladé i starší generaci, včetně nejstarších.

   Vysvěcení pece ve Volarském muzeu a hasičského zásahového vozu se ujal farář volarské farnosti Karel Falář, který peci i vozu požehnal, aby sloužily lidem a všichni aby si těchto nových darů moc vážili. Na volarském stadionu potom proběhl zajímavý fotbalový zápas domácí Staré Gardy Tatranu proti SG Sedlec u Mikulova. Starostka Volar a starosta Sedlece společně s Janem Zahradníkem provedli čestný výkop.

   Hudební program patřil Pepovi Štrossovi se synem, V – Bandu, Spolektivu a vše dohrála skupina Strahov. U volarské pece hráli Kůrovci z Kašperských Hor a Netolické Pětce patřilo volarské tržiště, kde pekli a čepovali volarští dobrovolní hasiči. Součástí programu bylo otevření nové expozice k pochodu smrti v muzeu a výstava zahrádkářů, jejich výrobků a také fotografií několika jejich členů, včetně vavříny ověnčeného snímku aleje u Volar od Antonína Smoly.

   Zpestřením pro děti byl aquazorbink, nechyběl tradiční dřevěný jarmark na náměstí a mnoho stánků v hlavní ulici Pod kostelem. Soutěž o putovní dřevák mezi domácím týmem a hosty s Perlesreutu skončila výhrou v rozstřelu pro domácí.

   Druhý den provázela tradičně hudba a pochod v dřevěné obuvi se snahou pokořit rekord. Nakonec novým náměstím klapalo 152 lidí v dřevácích, a to na nový rekord nestačilo. Neděli zpestřila dvojice Lukáš Muller a Jan Šmíd v bikové exhibici, ve které Jan Šmíd přeskočil 125 cm vysokou překážku a vytvořil tím český rekord. A tak tedy na novém náměstí přece jen rekord padl.

   Hudebně nedělní den patřil Přímému přenosu a folkrockové skupině Štreka. Dvacáté čtvrté slavnosti ve Volarech jsou za námi a již nyní se připravuje jubilejní dvacátý pátý ročník.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...