Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Šumavské léto s párou skončilo v sobotním podvečeru

 ŠUMAVA - 14. srpna 2017 - 12:13 - Tři víkendy brázdila šumavské koleje mašinka zvaná Ušatá, známá pod číslem 464008. Ušatá proto, že vpředu má zajímavé kryty, které vypadají jako velké uši, k rozrážení kouře, aby nešel do okének.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Od 21. července po 12. srpen o pátcích a sobotách vyjížděl kouzelný vláček do centrální Šumavy a okolí z Volar, na všechny světové strany. Na Kubovu Huť a její 995 metrů nad mořem položené nádraží, do Nového Údolí, kde všechny koleje končí, neboť do Bavor to ještě nejde, odtud do Nové Pece, zpět do Volar a konec na trati Volary - Chroboly. Vždy plný vláček nabídl nádherný zážitek dětem a nostalgické vzpomínky dospělým, kdy mnozí z nich éru páry ještě pamatují.

   Na Kubově Huti byla pohádková železniční kancelář Stifterova pošumavského železničního spolku Vimperk. Bylo zde k mání mnoho suvenýrů, pohádek, či zajímavých publikací k Šumavě. Akce se povedla a vlak byl vždy plný, pohled na Vltavu od Soumarského mostu, či za železničním mostem u Volar, smutné nádraží v Černém Kříži, kde opět není výpravčí a zeje prázdnem, či zajímavá jízda do Chrobol nabídly mnoho zážitků a bude se na ně vzpomínat.

    Akce se letos zřejmě konala naposled. Ke konci roku totiž na šumavské koleje, které brázdí lesní lokálky na Volarsku, přijde nový soukromý dopravce a s ním zřejmě i konec nostalgických jízd. Za léta, kdy se tato akce pořádala, patří všem, kteří se na ní podíleli, velký dík. Ale třeba se budu mýlit a za rok, sice s otazníky, možná na shledanou při dalším Létu s párou...!?

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...