Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: V Dolní bráně vystavuje dřevomalby Tomáš Záborec

 PRACHATICE - 11. srpna 2017 - 12:04 - Galerie Dolní brána nabízí od počátku tohoto týdne neobvyklou podívanou. V úterý 8. srpna tu byla totiž otevřena výstava prací výtvarníka Tomáše Záborce nazvaná Dřevomalby. Podle názvu možná tušíte, na co jdete. Ale na místě budete stejně překvapeni. Příjemně. A vypravit se tam můžete klidně hned, a třeba i několikrát, až do 30. září.

 Foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   O hudební úvod a doprovod vernisáže se postaralo Trio Flauto Traverso, z něhož vám některé tváře budou také povědomé. Určitě vedoucí flétny Kateřiny Weissové. Návštěvníky přivítala galeristka Kulturních a informačních služeb města Prachatic z Dolní brány Šárka Hettnerová. O svých tvůrčích zásadách, postupech a plánech promluvil autor dřevomaleb Tomáš Záborec.

   Dozvěděli jsme se, že se cítí být o trochu více malířem než řezbářem. Vytváření obrazů na dřevěném podkladu, kterým pro zjednodušení říká dřevomalby, se věnuje už několik let. "Metoda spočívá ve využití různých zářezů, vrypů a dlabání do dřeva. Ve výsledku je možné zapojit i další smysly vnímatele a seznámit se s obrazem dotykem, hmatovým vjemem, a když to půjde, vnímat třeba i šumění lesa," uvedl Tomáš Záborec.

   Vytvořenými dřevoobrazy prostupují autorovy záměry evokovat vývoj, růst, neukončenost. K tomu slouží i jeho nyní vznikající vícedílné obrazy takříkajíc "na pokračování", na nichž může čas od času podle nálady dále pokračovat. S přírodou v podobě krajinného motivu či přírodního detailu Tomáš Záborec nebojuje. Naopak k ní přistupuje s úctou. A v divácích se snaží vyvolat pocit, že sami jsou součástí přírody. Prostě to musíte vyzkoušet...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...