Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Na Maxových loukách se za volarským bazénem sekalo

 VOLARY - 21. července 2017 - 16:40 - Letošní motto již devátého tradičního Volarského sekáče, soutěže v sečení trávy, bylo v sobotu 15. července po ránu vzít kosu, zajít na louku a tam to rozhýbat. 

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Počasí bylo proměnlivé a přeháňky několikrát sekáče pokropily. Sekáče přivítal Ivo Stehlík, na úvod poděkoval všem, co dorazili ze všech koutů světa. Na závěr přednesl Ivo Stehlík modlitbu sekáče a společným Amen požádali pána šumavských vod o shovívavost. Po úvodu připravil hlavní rozhodčí Martin Janda losování a šlo se kosit.

   Pod masivem Třístoličníku se sice mračilo, ale největší nápor vody přišel v noci na sobotu. To šest žen a osmnáct mužů nerozhodilo a v obou kategoriích padly hodnotné výkony. V mužích byl nejlepších Jiří Musálek z Volar a v ženách Dagmar Pešková, tím se pro letošní rok zlato nikam nestěhuje a zůstává doma.

   Na závěr kosil nejmladší sekáč Vojta Válek z Libína, kterému pomáhal děda s technickou úpravou a broušením a vzal za to velmi pěkně.

   I přes nepřízeň počasí se sobotní Volarský sekáč vydařil a byl nejlepší pozvánkou na příští, jubilejní. Poděkování patří všem organizátorům. Spolku volarských žen za velkou pomoc, městu Volary a všem sponzorům, bez nich by to nešlo.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...