Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Trojnásobný potlesk pro všestranného Václava Hošnu

 NETOLICE - 2. července 2017 - 10:37 - Nejméně trojnásobný potlesk pro všestranného Václava Hošnu zazněl v sobotu 1. července po obědě ve výstavní síni Netolického muzea JUDr. Otakara Kudrny. Patřil tomuto dlouholetému netolickému občanovi při vernisáži jeho autorské fotografické výstavy Toulání, uspořádané k nadcházejícímu životnímu jubileu.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na úvod vernisáže zazpíval a na kytaru zahrál fotografický kolega  Václava Hošny Aleš Stříbrský s doprovodem. Nevídaný počet hostů, kteří se takřka už nevešli do prostorného přízemí muzea, srdečně přivítala ředitelka Netolického muzea Zuzana Leherová. A vzápětí předala slovo tulákovi - krajánkovi, který se dostavil v pepito sáčku, s placatou čepicí a s červeným šátkem na krku.

   "Při toulání krajinou jsem potkal i toulavého fotografa pana Václava Hošnu. Při našich toulkách se se mnou dělil o jídlo i pití. A s vámi tady se chce podělit o své dívání na svět. Ale nejdřív mne nechte povědít něco o jeho osobě," řekl tulák, v něm nebylo těžké poznat skvělého místního divadelního ochotníka a také dlouholetého trempa Jana Řepu.

   A tak jsme se dozvěděli, že Václav Hošna (ročník 1967) se narodil v Prachaticích, vyučil se zedníkem. Osmnáct let bydlel v Netolicích, kde se nejprve dal do spolku s místními dobrovolnými hasiči, mezi nimiž má stále mnoho kamarádů. Tvůrčímu fotografování se věnuje už 12 let. Zdobí ho i několik pěkných ocenění z různých fotografických soutěží. Václav se stal i dobrovolným organizátorem foto-srazů pro kamarády z různých koutů republiky.

   "Ve volném čase kutím a fotografuji," řekl o sobě tento otec čtyř synů, který s pomocí lékařské vědy nedávno zmenšil svou prostorovou výraznost o celých 60 kilo. "Víc mi toho o sobě říci nechtěl, protože to by prý už nebyl životopis, ale chorobopis," na oko si postěžoval krajánek - Řepa.

   Následoval dar pracovnic Netolického muzea Václavovi Hošnovi k padesátinám, které slaví 6. července. Jubilant se však vzápětí vytasil hned s několika kyticemi - pro děvčata z muzea, s velkým poděkováním a pusou pro milou a tolerantní manželku, a také pro doprovázející umělce.

   A ten trojí potlesk pro Václava Hošnu? Nu přece za to, jaký je, za jeho skvělé a procítěné fotografie pohledů, průhledů a detailů krajiny většinou okolo Netolic, a do třetice - za jeho obětavost jako dobrovolného hasiče. Aspoň tak to zdůvodnil krajánek. Tak na tvoje zdraví, Václave, a další krásná léta i zimy, přejeme i my!

   Autor pohovořil s přáteli o svých fotkách, další krásné písničky zazpívali při kytaře bratři Türkové, spousta dobrého jídla včetně koláčů, preclíků a vína se snědla a vypila, krajánek s plným bříškem si prý šel spokojeně ustlat do nejbližšího stohu, ale fotografie ve výstavní síni Netolického muzea JUDr. Otakara Kudrny zůstaly. Prohlédnout si je můžeme do 30. července. Stojí to zato!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...