Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: S Jaroslavem Haisem na cestách na východ republiky

 PRACHATICE - 24. června 2017 - 8:27 -  Zimní zahrada prachatické Nové radnice hostí od počátku tohoto týdne novou výstavu. Fotograf, cestovatel a milovník mašinek Jaroslav Hais, jinak pracovník stavebního úřadu prachatické radnice, tu představuje výběr svých snímků nazvaný Z cest na východ prvorepublikového Československa.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Při vernisáži v pondělí 19. června měl autor pozorné posluchače. A tak se s nimi rozdělil o své zážitky z výprav do míst, která mají působivou historii i košatou přítomnost. Hory, doliny, řeky, jezera stejně jako dřevěná architektura dostávaly v jeho vyprávění svá jména.

   Cestovatel Jaroslav Hais nakonec zavedl své posluchače a diváky na Zakarpatskou Ukrajinu, do kraje Nikoly Šuhaje loupežníka, až k četnické stanici v Koločavě, hrobu Nikoly Šuhaje a pomníku spisovatele Ivana Olbrachta, který tento kraj ztvárnil ve svých povídkách.

   A pokud jste u toho nebyli, máte čeho listovat, ale můžete to napravit. Výstava bude přístupná do 30. června v pracovní době městského úřadu. A snímky jsou opatřeny popisky, které vám pomohou se zorientovat. Výstava určitě potěší i slovenské hosty Slavností solné Zlaté stezky, před jejich začátkem byla otevřena.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...