Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

   FOTO: Memoriál Františka Korcha ve Zbytinách již podeváté

 ZBYTINY - 22. června 2017 - 12:08 - Již devátý ročník Memoriálu Františka Korcha připravili v sobotu 17. června zbytinští dobrovolní hasiči.

 Text a foto: Ladislav Beran pro PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Vše začalo na místním hřbitově, kde u hrobu Františka Korcha proběhl pietní akt a minuta ticha k uctění jeho památky. Josef Václavík, starosta místních hasičů, připomenul velkého kolegu, kamaráda a tatínka, který ve Zbytinách zakládal sbor a vykonal mnoho užitečné práce pro obec.   Poté se na ploše pod hasičskou zbrojnicí připravoval sportovně kulturní program. Začalo se Zbytinským čtyřbojem po hasičsku se zbytinskou specialitou. Čtyři týmy mužů Zbytin, Šalmanovic, Lenory a Chrobol a dva týmy žen Chrobol a domácích hasiček si to rozdaly v umění obratném, běžeckém a sportovním.

   Zajímavý čtyřboj s deseti otočkami kolem kůlu jako nové discipliny, nechyběly ani lyže, neboť v horských podmínkách je jich mnohdy potřeba. Závěrečný běh s proudnicí končil první část. Druhý díl to byla rarita - provrtanou trubku naplnit vodou, tak aby vyplaval míček v ní ukrytý. Zábava, hodně vody, vodotrysk a mokrá trička vedla mnohé týmy k zajímavým nápadům.   Závěrečnou disciplinou byl hasičský útok. Královský vrchol dne. Od startu až po závěrečný výtrysk podali všichni hasiči i hasičky perfektní výkon a rovněž místní nejmladší hasiči ukázali, jak to umí.   Na závěr proběhla ukázka hašení vozu po dopravní nehodě. Perfektní zásah a činnost na místě odměnili diváci potleskem.   Vítězi sportovní části se stali muži Šalmanovic a ženy Chrobol. Celkově však byli vítězi všichni, kteří přišli a přijeli, neboť tento memoriál je hlavně o úctě k člověku, jde o to, užít si legrace a popovídat s kamarády a kolegy, hlavně z té veselé stránky.   Večer se pokračovalo taneční veselicí. Již nyní zvou zbytinští dobrovolní hasiči k desátému ročníku a přejí si, aby lidí bylo o něco víc.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...