Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Fotograf Jadran Šetlík vystavuje v Bráně tři své linie

 PRACHATICE - 19. června 2017 - 23:15 - Retrospektivní i současnou tvorbu vystavuje v prachatické Dolní bráně fotograf Jadran Šetlík, který po léta patří do horních pater československé a české emotivní fotografie.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Výstavu mu přišel otevřít starosta Prachatic Martin Malý. Hosty přivítala galeristka Dolní brány Šárka Hettnerová. Místo omluveného Ády Ziky výstavu zahájil radní pro kulturu Václav Kuneš. O hudební úvod se postaral žesťový soubor ZUŠ Prachatice. Výstava bude otevřena do 30. července.

   Jak uvedl autor, pro svou po létech druhou výstavu v Prachaticích si Jadran Šetlík připravil tři fotografické linie. Tu nejstarší, retrospektivní, představují zvětšeniny černobílých fotografií, z nichž po řadu let vznikaly kalendáře. Jejich námětem je většinou žena, snímaná v ateliéru na filmový pás.

   Druhou linii tvoří Šetlíkovy fotografie zátiší a detailů z Benátek. Autor  do nich promítá na různé způsoby ženské akty. Vše již vyvedeno v barvách, i když v redukovaném barevném spektru - v narezlém tónu. Také působivě.

   Nemenší pozornosti návštěvníků vernisáže v pondělí 13. června i těch, co sem denně přicházejí, se těšily a těší Šetlíkovy obří fotoobrazy - portréty zajímavých osobností z různých sfér, od kulturního až do podnikatelského života. Speciální několikavrstvá povrchová úprava holandskými laky - gely jim dodává téměř Rembrandtovský šerosvit a působivý barokní vzhled.

   Z fotoobrazů připomínajících řemeslo starých mistrů se tak na vás uvolněně a někdy i upjatě dívají třeba tváře houslisty Pavla Šporcla, krasobruslařky Áji Vrzáňové, architekta Bořka Šípka nebo podnikatele Tomáše Bati. Rozhodně se nejen na ně jděte podívat.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...