Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Úspěch Pošumavské komorní filharmonie a České písně

 PRACHATICE - 12. června 2017 - 11:25 - Druhý koncert 22. ročníku Dnů duchovní hudby přivedl ve čtvrtek 8. června večer pod unikátní klenbu pozdně gotického chrámu sv. Jakuba Většího v Prachaticích dvě dnes už také do jisté míry unikátní tělesa - Smíšený pěvecký sbor Česká píseň a Pošumavskou komorní filharmonii. Překvapením proto nemohl být ani jejich společný velký úspěch.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Kostelem se nesly skladby Z. Lukáše, Mikoláše Troupa, J. S. Bacha či George Friedrich Händela. Kytici květů dirigentům předal prachatický městský radní Vladimír Lang. Všechna čest patřila hudebním velikánům a v jednom případě také velké hudební naději. Ale posluchači věděli na co čekají a také se toho v samém závěru koncertu dočkali. Zazněla totiž opět Kantáta sv. Jan N. Neumann od skladatele a prachatického občana František Jančíka.

   "Mohli jsme si vychutnat její tóny v podání Smíšeného pěveckého sboru Česká píseň a Pošumavské komorní filharmonie. Autorem hudby je prof.  František Jančík, slova jsou z Kancionálu číslo 835. Poprvé byla Kantáta představena při Celonárodní pouti ke cti sv. Jana N. Neumanna, která se konala 18.června 2011 v Prachaticích," připomněla vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková.

 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...