Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Happeningy žáků a přátel ZUŠ. Ve Volarech a v Prachaticích

 VOLARY, PRACHATICE - 2. června 2017 - 21:06 - Fenomén ZUŠ je ojedinělý výchovný systém mladých umělců v České republice. Liduškou a později základní školou umění prošlo mnoho současných i slavných umělců, známých z minulých dob. Alice Nelis, Zdeněk Svěrák či M. Velčovský a bratři Bubeníčkové...  

 Text a foto: Ladislav Beran a Zdeněk Přibyl 

www.dre-kon.cz   

   Ten výčet by byl dlouhý a zajímavý. Úterý 30. května patřilo právě  ZUŠkám v celé ČR pod názvem ZUŠ Open. Jednalo se o krásný happening, který zaštítila Magdalena Kožená, vynikající česká mezzosopranistka, která loni založila nadační fond na podporu ZUŠ.

 VOLARY - "Bereme je jako samozřejmost, ale ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat." Takhle prezentoval myšlenku pěvkyně Magdaleny Kožené ředitel volarské Základní umělecké školy Vít Pavlík, který Happening ZUŠ ve Volarech zahájil.

   V úvodu Vít Pavlík poděkoval všem dětem, které umění přišly na chuť a stále ho rozvíjejí, rodičům, že je podporují v těchto krásných zájmech, Městu Volary, jako zřizovateli školy, za vynikající péči, a všem svým kolegům za práci a výchovu budoucích umělců.

   Akci podpořila i starostka Volar Martina Pospíšilová, která poděkovala pedagogickému sboru ZUŠ, žákům i panu řediteli za vynikající práci a řekla, že tato akce patří začínajícím mladým umělcům, kteří to jednou mohou ve svých oborech dotáhnout daleko.

   Zahájení patřilo nejmladším hráčům ze žesťového oboru, kteří úvodní fanfárou celý příjemný podvečer zahájili. Poté následovala prohlídka školy, malé hudební představení žáků hrajících na trubky a mladé flétnistky zahrály v sále zušky, kde byla rovněž výstava žáků výtvarného oboru. Na závěr koncertoval v parku před školou V-Band, který celý den zakončil.   Tento velký den, do kterého se přihlásilo 355 základních uměleckých škol v celé ČR, byl ve Volarech prezentován jako den otevřených dveří spojený se zápisem do školy. Volarskou ZUŠ v letošním roce navštěvovalo 215 dětí ve všech oborech a příští školní rok očekáváme stejný počet zájemců, řekl Vít Pavlík, který byl nadmíru spokojen.

* * *

   PRACHATICE - Happening místní ZUŠ si našel cestu k obyvatelům i návštěvníkům města v obřím stanu na Velkém náměstí. Úterní odpoledne tu nejdřív patřilo výtvarnému ateliéru a výstavě jeho výrobků v režii učitelky výtvarného oboru ZUŠ Prachatice Magdy Troubilové. Zapálení mladí tvůrci se tu činili navzdory panujícímu tropickému počasí. A netajili se radostí z toho, že se jim dařilo.

   Na programu byl dále odpolední koncert "pod širým nebem", z něhož jsme fotografovali zkoušku, a později večer došlo na divadelně taneční představení Ať žije král!

   Zápis do ZUŠ Prachatice se letos uskuteční ve dvou termínech a na dvou místech, a sice 6. června v Prachaticích a 7. června ve Lhenicích. Podrobnosti najdete zde.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...