Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Prachatice prověřily nejlepší mladé zdravotníky celého kraje

 PRACHATICE - 1. června 2017 - 22:57 - Nejlepší mladí zdravotníci z celého kraje, kteří uspěli v okresních kolech, změřili své síly v úterý 30. května v Prachaticích v krajském kole soutěže Českého červeného kříže. Přivítal je i místostarosta Prachatic Jan Klimeš.

 Text: Marie Jandová a Zuzana Pelikánová, OS ČČK Prachatice, foto: Ladislav Beran a Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na soutěžních stanovištích se děti setkaly s ošetřením různých poranění, musely si poradit s otevřenou zlomeninou, otravou oxidem uhelnatým nebo podezřením na poranění páteře, dále s transportem zraněných, obvazovou technikou a významem dárcovství krve. Velkým oříškem byla zraněná turistka, která vůbec nemluvila česky.

   O umístění družstev pak rozhodovalo i několik málo bodů a výsledky byly někdy velmi těsné. Vítězi na 1. i 2. stupni byli žáci ze ZŠ Zahájí z okresu České Budějovice a čeká je republikové kolo 16.-18.6. v Havlíčkově Brodě. Z "domácích" se na stupně vítězů dostali v I. stupni zástupci ZŠ Husinec, kteří byli druzí.   Moc děkujeme partnerům - HZS Prachatice, SPgŠ a VOŠS, Prachatickému muzeu, KIS Prachatice, Hospici sv. Jana N. Neumanna, Městské policii, Prachatickému muzeu, Muzeu cirkusu a loutek, TJ Klubu turistů Prachatice, Zdravému městu Prachatice a ZŠ Vodňanská za pomoc s organizací akce, a sponzorům za věcné ceny do soutěže. Regionální soutěž mladých zdravotníků podporuje také Ministerstvo zdravotnictví a Jihočeský kraj.   Obrovský dík patří všem dobrovolníkům, kteří nelitovali svého času a podíleli se na přípravě soutěže, ať už jako rozhodčí, figuranti nebo organizační pracovníci. Dobrá věc se opět podařila - vždyť poskytnout první pomoc poraněným či nemocným lidem by měl umět každý člověk. Všichni umíme číst i psát, ale kdo si je jistý, že si bude vědět rady v situaci, kdy je potřeba první pomoc poskytnout!?Pořadí I. stupeň

1. ZŠ Zahájí, ČB
2. ZŠ Husinec, PT
3. ZŠ Kluky, PI
4. ZŠ Měšice, TA
5. SDH Pražák, ST
6. ZŠ Horní Planá, ČK
.

Pořadí II. stupeň

1. ZŠ Zahájí, ČB
2. ZŠ Studená, JH
3. ZŠ Milevsko, PI
4. ZŠ Katovice, ST
5. ZŠ Frymburk, ČK
6. ZŠ Smetanova, Vimperk
7. ZŠ Mladá Vožice, Tábor

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...