Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Při soutěži zasahovalo rekordních 120 mladých zdravotníků 

 PRACHATICE - 12. května 2017 - 12:23 - Centrum renesančních Prachatic zalité jarním sluncem poskytlo ve čtvrtek 11. května působivé kulisy pro okresní soutěž mladých zdravotníků. Uspořádal ji Oblastní spolek Českého červeného kříže (OS ČČK) Prachatice se svými spolupracovníky. Zapojil se do ní rekordní počet 120 mladých zdravotníků.

 Text: Marie Jandová, Zuzana Pelikánová - Oblastní spolek ČČK Prachatice, foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Poskytnout první pomoc poraněným či nemocným lidem by měl umět každý člověk. Všichni umíme číst i psát, ale kdo si je jistý, že si bude vědět rady v situaci, kdy je potřeba první pomoc poskytnout?

   Na okresní soutěži mladých zdravotníků změřili své síly a dovednosti žáci ze zdravotnických kroužků ze 13 základních škol z okresu Prachatice, celkem soutěžilo neuvěřitelných 24 družstev. Přivítal je i místostarosta města Prachatic Jan Klimeš a připomněl citát Pierra de Coubertina, zakladatele moderních olympijských her: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ O vítězství zabojovat. Někomu se dařilo lépe, někdo se nechal zaskočit, někdo přišel poprvé obhlédnout si soutěž a vyzkoušet si, jak to půjde.

Na soutěžních stanovištích se děti setkaly nejen s ošetřením různých poranění, musely si poradit s pobodáním, poleptáním, pokousáním nebo zlomeninou klíční kosti, transportem zraněných, obvazovou technikou a významem dárcovství krve. O umístění družstev pak rozhodovalo i několik málo bodů a výsledky byly někdy velmi těsné.

   Vítězem na 1. stupni se stala ZŠ Husinec, na 2. stupni pak soutěžící z Místní skupiny ČČK Prachatice. Obě družstva tak čeká postup na krajské kolo, jež proběhne 30. května v Prachaticích. 

   Moc děkujeme partnerům HZS Prachatice, SPgŠ a VOŠS, Prachatickému muzeu, KIS Prachatice, Městské policii, Zdravému městu Prachatice a ZŠ Vodňanská za pomoc s organizací akce, a sponzorům za věcné ceny do soutěže. Okresní soutěž mladých zdravotníků podporuje také Ministerstvo zdravotnictví a Jihočeský kraj. 

   Obrovský dík patří všem dobrovolníkům, kteří nelitovali svého času a podíleli se na přípravě soutěže, ať už jako rozhodčí, figuranti nebo organizační pracovníci. 

Pořadí I.stupeň

1.      ZŠ Husinec

2.      ZŠ Vacov II.

3.      ZŠ Vacov I.

4.      ZŠ Čkyně

5.      ZŠ Zdíkov

6.      ZŠ Prachatice, Vodňanská

7.      ZŠ Borová Lada

8.      ZŠ Vimperk, Smetanova

9.      ZŠ Strážný

10.  ZŠ Nová Pec I.

11.  ZŠ Nová Pec II.

 

Pořadí II.stupeň

1.      MS ČČK Prachatice

2.      ZŠ Prachatice, Vodňanská

3.      ZŠ Smetanova, Vimperk

4.      ZŠ Husinec

5.      ZŠ Šumavské Hoštice II.

6.      ZŠ Vacov

7.      Gymnázium Prachatice II.

8.      ZŠ Zdíkov

9.      ZŠ Čkyně

10.  ZŠ Stachy

11.  ZŠ Šumavské Hoštice I.

12.  ZŠ Prachatice, Národní

13.  Gymnázium Prachatice I.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...