Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Cesta človíčka v tvorbě žáků výtvarného oboru ZUŠ 

 PRACHATICE - 10. května 2017 - 12:02 - Ve stínu přehršle májových událostí prvního květnového týdne se určitě neprávem ocitla skvostná výstava výtvarného oboru Základní umělecké školy v Zimní zahradě prachatické nové radnice. Nese název Cesta človíčka a svou cestičku si na ni určitě najděte i vy. Máte na to čas do 30. května. Otevřeno je tu ve všedních dnech ve shodě s pracovní dobou Městského úřadu.  

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Po roce se široké veřejnosti představují žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy v Prachaticích pod vedením paní učitelky Magdy Troubilové. Ta letošní výstava je zaměřená především na poznávání, prožívání a vývoj člověka v různých výtvarných technikách," řekla na úvod výstavy vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková.

   O příjemný hudební úvod se postaralo sourozenecké trio žáků a žákyň zušky, které zahrálo, považte, vlastní skladbu pod vedením učitelky hudebního oboru Kateřiny Weissové. Zkušené učitelce a výtvarnici Magdě Troubilové pak ředitel ZUŠ Jakub Weiss na důkaz poděkování za dobrou práci předal kytici květů.

   Učitelka Magda Troubilové připomněla, čemu se se svými žáky věnovala v uplynulém roce. Zdůraznila také, jak je důležité, aby děti pravidelně chodily do školy, a mohlo se tak plynule pokračovat v tvorbě. Ta se rozvíjela individuálně, od zobrazující kresby a malby po abstraktní tvorbu. Se svými žáky navštěvuje Magda Troubilová i výstavy výtvarníků - naposledy si například prohlédli obrazy naivního umění Vladana Špačka v prachatické galerii Dolní brána.

   Jak se mladí výtvarníci ZUŠ vyrovnávají se svými úkoly, as jak výtvarně rostou, to můžeme vidět přímo na výstavě. Na fotografiích připojených k tomuto článku vám předkládáme alespoň malou obrazovou "ochutnávku". 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...