Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Cyklostezku Štěpánka Netolického slavnostně otevřeli

 NETOLICE - 3. května 2017 - 18:28 - Novou Cyklostezku Štěpánka Netolického slavnostně otevřeli v sobotu 29. dubna v Netolicích. Je dlouhá 16 kilometrů, vede kolem šestnácti rybníků a je vhodná i pro rodiče s dětmi. Účastníci zahajovací jízdy stezku projeli s letákem a mapkou z netolického infocentra v rukách.

 Z redakční pošty: Text - Vojtěch Švec, foto - Ivan Janota

www.dre-kon.cz   

   Štěpánek Netolický (asi 1460-1539). Pocházel z poddanské rodiny z Netolic. Byl zakladatelem jihočeského rybníkářství. Stal se hlavním rožmberským rybníkářským hejtmanem a fišmistrem. Na Třeboňsku vytvořil důmyslný návrh rybniční soustavy. Z jeho plánů pak vycházel i Jakub Krčín z Jelčan.   Pod jeho pamětní deskou na budově muzea v Netolicích byla v sobotu 29.května 2017 slavnostně přestřižením pásky otevřena Cyklostezka Štěpánka Netolického. Tato stezka je určitou raritou i v Jihočeském kraji, protože obsáhne 16 rybníků na délce 16 km. Přitom jde o pohodovou trasu, především po vedlejších komunikacích, volnou krajinou, lesem, ale i po pěšině kolem potoka. Je vhodná i pro rodiče s dětmi.

   Podle vyjádření účastníků měla akce úspěch. Dá se očekávat, že stezka se stane oblíbenou nejen pro místní, ale i pro návštěvníky Netolicka. Pro zájemce je v Muzeu JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích k mání leták s mapou a popisem trasy.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...