Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Čarodějnická pouť na Velkém náměstí v Prachaticích

 PRACHATICE - 3. května 2017 - 14:40 - Přestože poměrně skromný plakátek jste na výlepové ploše ve dvojité Dolní bráně museli hodně hledat, a na internetu nebylo po nějaké pozvánce ani stopy, přišlo na Čarodějnickou pouť na Velkém náměstí v Prachaticích v neděli 30. dubna dost natěšených dětí s doprovodem.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   A dočkaly se skoro všeho, na co jsou v Prachaticích o čarodějnicích zvyklé. Na náměstí s vysokou, štíhlou májkou, ozdobenou pod korunou věncem, nechyběl například látkový tunel, hod míčkem na terč ani kreslení. Živo bylo i v dětském koutku. Došlo i na sladké odměny. Možná neplánovanou atrakcí se pro malé kluky stala ubývající hromada sněhu u kašny, která tu zbyla po sněhové kalamitě z předcházejících dvou dnů...

   Hlavním úkolem dětí bylo vyrobit si malou čarodějnici z vyfasovaných kousků dřeva a látky. S tou se pak projít průvodem kolem náměstí a přiložit ji na vatru. Nebo si ji nechat na památku. Oheň se rozhoříval pomalu, ale nakonec se podařilo velkou čarodějnici, která ne náhodou do Prachatic přiletěla, upálit. Hlasováním o tom rozhodly děti. Nu a pak přišlo na řadu i oblíbené opékání buřtíků.

 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...