Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Fotografové od Vlachova Březí vystavují v pivovaru

 VLACHOVO BŘEZÍ - 21. dubna 2017 - 12:00 - K uspořádání ojedinělé fotografické výstavy se spojily Městská knihovna Vlachovo Březí, radnice Města Vlachova Březí a hlava fotografů Pavel Kluibr. Dobrá věc se podařila - v podobě velké výstavy v nejvyšším patře bývalého Panského pivovaru. Jmenuje se Fotografové od Vlachova Březí a slavnostně ji tu otevřeli o Velikonočním pondělí 17. dubna. Potrvá až do 30. června.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Nejdřív vám musím vylíčit působivou vernisáž výstavy. Uváděli ji společně knihovnice Helena Fraňková a fotograf Pavel Kluibr. Mezi početnými vernisážovými návštěvníky přivítali zejména starostu města Lubomíra Dragouna. Ten se úspěšně zhostil úkolu pronést několik vřelých slov - přišla k duhu, protože chladno bylo o Velikonočním pondělí asi všude. Řeč zakončil poděkováním všem, kteří se o výstavu přičinili, a předal do správných rukou láhev s hřejivým obsahem.

   Dobrá akustika pod pivovarským krovem svědčila i kulturním vystoupením, která následovala. Na kytaru zahrála Nikol Zimmermannová, verše Josefa Holečka věnované Šumavě přednesla Tatjana Tláskalová Kubaštová a na flétničku koncertovala Anna Marie Ulejová.

   Organizátoři si vymysleli, a také skvěle zrealizovali, speciální kvíz o ceny. Šlo při něm o co nejrychlejší poznávání na plátno promítaných a postupně se "proklubávajících" fotografií památek a osobností ve Vlachově Březí. Kvíz měl mezi účastníky vernisáže velký ohlas. Ceny se předávaly ihned.   

   Nu a pak se seřadili vystavující fotografové a byla jich dlouhá řada na celou šířku výstavní místnosti. Každý dostal růži a sklidil uznalý potlesk. Byli to Jiří Beneš, Jiří Doskočil, Zdeňka Florianová, Josef Franěk, Petra Hovorková, Luděk Jánoš, Pavel Kluibr, Kateřina Koubová, Oldřich Nováček, Milada Tomanová a Jindřich Tomášek.

   Prohlédnout si všechny fotografie od autorů, kterými jsou bývalí i dnešní spoluobčané Vlachova Březí, nadšení fotoamatéři, to ovšem byla šichta. Výstavní místnost v Panském pivovaru se svou rozlohou řadí v našem regionu určitě k rekordmanům. Co musím jako fotograf ocenit, to bylo i velmi dobré osvětlení fotografií. Také se mi líbilo, že řada autorů "nenápadně"  statovala kolem svých fotek, takže jsme se třeba s paní Zdeňkou Florianovou mohli zasvěceně pobavit o světle, protisvětle i rozdílech mezi fotkou na monitoru a pak hotovým snímkem...

   Vystavené fotografie spojuje hlavně trojice témat: Záběry Města Vlachova Březí, snímky přírody Šumavy a Pošumaví a do třetice historická a památná místa Šumavy. A protože výstavu označili organizátoři jako první ročník, věřím, že se bude dále pokračovat a že se máme na co těšit! Potenciál na to mají jak fotografická témata, tak zúčastnění autoři. Slibné je i heslo legendárního českého fotografa hor a přírody Viléma Heckela "Nečekám na náhodu, tvořím...", které si organizátoři vlachovobřezské výstavy dali do vínku.

   Držíme palce a určitě se na fotky i objekt rekonstruovaný z prostředků Evropské unie jděte podívat! Otevřeno tu bude například o vyhlášené Vlachovobřezské pouti. O dalších termínech návštěvy na výstavě se samozřejmě můžete domluvit na radnici.

 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...