Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Legendární Dřípatka slaví jubileum. I v Zimní zahradě

 PRACHATICE - 13. dubna 2017 - 16:06 - Zimní zahrada prachatické Nové radnice hostí výstavu k 50. výročí založení Školní přírodní rezervace (ŠPR) při základní škole Vodňanská. Nese název Historie a současnost Stanice zájmových činnosti - Centra ekologické výchovy (SČZ - CEV) Dřípatka. Potrvá do 30. dubna.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vernisáži výstavy byl ve středu 5. dubna osobně přítomen i Bohuslav Nauš, který jako inspektor státní ochrany přírody spolu s již zesnulým učitelem Alešem Záveským ŠPR v roce 1967 zakládal. Zavzpomínat na svá školní léta, z nichž hodně času velmi rád trávil právě ve Školní přírodní rezervaci, přišel také starosta Prachatic Martin Malý. Při té příležitosti poděkoval všem, kteří tradici ŠPR dál úspěšně rozvíjejí a ujistil je svou podporou.

   Ke starostovi města se připojila i ředitelka ZŠ Vodňanská Petra Sandanyová, která adresovala své poděkování zejména všem, kteří obsáhlou a poutavou výstavu ve svém volném čase připravili. Nevyhnula se ani potřebě řešit do budoucna nevyhovující prostory Dřípatky, stejně jako možnosti žádaného ubytování přímo v areálu Stanice mladých ochránců přírody. Připomněla také, že díky obětavosti zainteresovaných lidí se škole i Dřípatce daří vydávat propagační materiály.

   Spolu se starostou Martinem Malým pak vodou pokřtili nového Průvodce naučnou trasou a naučnou stezkou v areálu Stanice mladých ochránců přírody u Zdenic. Jako autoři jsou pod ní podepsáni Silvie Janošťáková, Bohuslav Nauš a Aleš Záveský. Na vernisáži byl nový Průvodce vystaven spolu s dalšími materiály, jako například brožurou Petra Rajlicha a Bohuslava Nauše Prachatice kamenné a dalšími zajímavými tiskovinami.  

   V Zimní zahradě Nové radnice si člověk může díky zeleni připadat jako v přírodě. V tomto prostředí se dají příjemně prohlížet výstavní panely s množství obrázků, výstřižků z novin a fotografií členěných podle jednotlivých zaměření činnosti Dřípatky. Všemu vévodí Strom života v průčelí zahrady, vyrůstající a košatící se od základního data 21. března 1967.

   A ještě dvě zajímavosti: Výstavu o jubilující Dřípatce doplňuje kolekce ptačích fotografií Pavla Bače, který je také "absolventem" Stanice mladých ochránců přírody. Jedná se o část jeho výstavy Zpěv křídel. A úplně na závěr: Na jedné už historické černobílé zimní fotografii ze Školní přírodní rezervace se mezi trojicí mladíků poznal i starosta Prachatic Martin Malý...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...