Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 "Chceme se naučit číst a psát," hlásili prvňáčci ve Volarech

 VOLARY - 9. dubna 2017 - 23:41 - Na závěr druhého dubnového týdne se uskutečnil ve volarské Základní škole zápis prvňáčků. Odpoledne se do školy vydalo velké množství rodičů se svým budoucím školákem nebo školačkou.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Letos je to na šest desítek prvňáčků, což je pro nás potěšení, říkaly paní učitelky, které děti zapisovaly. Pan ředitel Petr Horálek dodal, že jde o silný ročník, dětí je hodně, ale budou i nějaké odklady, poněvadž dost jich je narozených po papírovém termínu, tak si aspoň o něco prodlouží dětství.

   V prostorách čtyř tříd zapisovaly učitelky Jana Rashedi, Kateřina Jandejsková, Iva Harvalíková, Miroslava Gajdošová a Hana Klodnerová. V každé třídě musel budoucí prvňáček předvést, co se již naučil v mateřské škole nebo doma. Maloval se kruh, určovaly barvy, doplňovaly se osoby v pohádce, nebo se o ní povídalo. Děti uměly hodně a jsou do školy připravené.

   Rodiče, kteří chtěli pomoc, měli na místě k dispozici PhDr. Alenu Wagnerovou ze školního poradenského pracoviště. Nu a kdo se chtěl občerstvit a pro ty, co čekali na přijetí, bylo k dispozici občerstvení o které se vzorně starali žáci vyšších ročníků.   Většina dětí i rodičů odcházela ze školy spokojeně a budoucí prvňáčci vesměs hlásili - umíme počítat a těšíme se nové kamarády a hlavně na tělocvik a taky to, že se ve škole naučíme číst a psát!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...