Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Velikonoční výstava prachatických seniorů zahájena

 PRACHATICE - 5. dubna 2017 - 13:07 - Neklamným příznakem jara je každoročně velikonoční výstava výrobků prachatických seniorů. Na obvyklém a osvědčeném místě, v divadelním sále prachatického Muzea české loutky a cirkusu, které je oddělením Národního muzea v Praze, výstavu dnes, 5. dubna,  dopoledne slavnostně zahájili. Je prodejní a potrvá jen tři dny - do pátku 7. dubna včetně.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Výstavu uvedla za pořádající Městskou organizace Svazu důchodců Prachatice Jana Popová (předsedkyně Zdenka Hrůzové byla služebně vzdálena).  Mezi hosty přivítala dokonce nejvyšší vedení radnice - starostu města Martina Malého a místostarostu Jana Klimeše.

   "Děkuji všem, kteří výstavu připravili a zejména těm, kteří pro ni tvořili tyto krásné věci. Vždycky si tu něco koupím a chystám se i letos. Přeji vám všem hezké velikonoce a těším se s vámi na viděnou na Pondělí velikonoční u Petra, kde tyto svátky jara originálně na prachatický způsob slavíme," řekl starosta Martin Malý.

   O skvělou atmosféru vernisáže se postaral pěvecký sbor Radostné přátelství, který vede sbormistryně Miluška Popielová. Sbor přednesl své pásmo písní s výsostně velikonoční tematikou. Takže se v divadelním sále muzea zpívalo, ale i kdákalo, jemně kokrhalo a na závěr i řehtalo. A bylo veselo.

   Okamžitě také začal prodej vystavených výrobků z dílny více než tří desítek tvůrců. Vévodí jim široká nabídka zdobených kraslic, ale i různé věnce z březového mýtlí, pomlázky pletené z osmi proutků, které se brzy budou o velikonocích hodit, najdete tu i zdobené perníčky, malované zajíčky a velikonoční přání, kraslice v klíckách, nadýchaná kuřátka a slepičky a kdo ví co všechno. Takže do pátku!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...