Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Desítkové veselení společnosti KreBul a přátel v kostce

 PRACHATICE - 31. března 2017 - 15:32 - Aulu gymnázia zaplavili v pátek 24. března odpoledne gratulanti. KreBul, o.p.s., zde pořádala hlavní část oslav desetiletého fungování. Deset osobností, deset kousků dortu, deset kostek, deset přání. Volná zábava, vzpomínání, dobrá nálada. I na verše došlo.

 Text: Za KreBul, o.p.s., Zdeněk Krejsa, ředitel, foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Páteční oficiální oslavu připravili KreBuláci pro zvané. Pozvání do auly gymnázia přijalo na osmdesát hostů z nejrůznějších oblastí života společnosti i různých koutů České republiky i ze Slovenska. Vstupenkou na oslavu, byla jak jinak, kostka. Těch se sešla celá řada – od ručně kovaných, přes skleněné, jedlé, hrací…   Program oslav začal společným shromážděním zástupců všech cílových skupin KreBul, o.p.s., tedy od miminek, mládeže, mužů i žen různého věku, přes osoby s postižením, až po seniory. Ti společně zapálili symbolický dort a ukázali tak, že KreBul, o.p.s., má otevřené dveře pro všechny bez omezení.   Úvodního slova se ujal ředitel společnosti Zdeněk Krejsa, který přivítal všechny přítomné a vzpomenul na úplné začátky, kdy organizace takřka na koleni realizovala první aktivity ve Volarech. Krátkou zdravici pronesl také senátor Tomáš Jirsa, který aktivity KreBulu pravidelně sleduje a některé navštěvuje.   Poté se již slova ujal moderátor Lukáš Štěpánek, který slovem i zpěvem provedl celou slavností. Jednotlivá přání gratulantů oddělil vtipnými glosami o vývoji dítěte i pravidlech moderátora, která by měl dodržet, chce-li, aby akce byla úspěšná. Krátký medailonek osobností a informace o tom, co bylo daný rok pro KreBul nejdůležitější - takový byl scénář před tím, než moderátor předal mikrofon gratulantům. Mezi desítkou vybraných přijali své místo Jaroslava Krejsová, Vladimíra Laschová, Vlastimil Kopeček, Jan Bauer, Christa Krejsová, Eva Hampejsová, Michal Dobiaš, Lukáš Vaculík, Jiří Gabriel Kučera a Zdeněk Krejsa.   Každý z hostů vzpomenul na to, jak se s KreBulem potkal, přidal nějakou vtipnou vzpomínku, popřál mu do dalších let a symbolicky sfoukl svíčku z dortu. Poté každý umístil jednu z kostek s obrazem autorky – dobrovolnice Jitky Sedlecké, které zachycují aktivity organizace.

   V průběhu večera zazněly celkem tři skladby v podání Lukáše Štěpánka a také vystoupení Hanky Patrasové, alias Slavomíra Desetiletého, která pro KreBul složila Ódu na KreBul. Velmi vtipné vystoupení a úžasný přednes polechtal bránice všech v sále.   V závěru večera poděkovali ředitel společnosti Zdeněk Krejsa a předseda Správní rady Jiří Gabriel Kučera za přízeň, rady, pomoc i spolupráci Hance Rabenhauptové. A jak již bývá zvykem, došlo při jejím proslovu na bublifuky, jehož bubliny symbolizovaly další roky organizace.

   Hodinu a půl trvající hlavní program byl zakončen pozváním na občerstvení, které připravili žáci Střední školy a Základní školy, Vimperk, Nerudova 267, pod vedením Antonína Olaha. O sladkou tečku se postarala Jarmila Šantorová, která z Karlových Varů přivezla jako dar organizátorům třípatrový kostkový dort, který nadchl všechny přítomné nejen na pohled, ale také svou chutí.
 


   Závěr slavnosti patřil uskupení Laguna, které se postaralo o hudební vstoupení i výbornou náladu při zpěvu i tanci.   Rádi bychom poděkovali všem, kdo se na celé akci podíleli i těm, které jsme za desetileté fungování nezklamali a přišli nám vyjádřit podporu do dalších let, také těm, kteří nám poslali milý vzkaz či přání síly, motivace a dostatek odhodlání na další projekty, které KreBul, o. p. s. chystá do dalších let svého fungování. Děkujeme také těm, kdo nás po celou dobu finančně, materiálně i morálně podporují.   KreBul, o.p.s. realizuje své aktivity na Zlaté stezce 145, kde provozuje pět projektových pracovišť: Občanskou poradnu, Informační centrum pro mládež, Dobrovolnické centrum, SeniorPoint a Food.Body.Life.

 

Slavomír Desetiletý:

Óda na KreBul 

Už je to deset let,

kdy KreBul spatřil svět.

Kdy na svět se nám proklubal,

aby s problémy a nevýhodami se tu rval.

Ten KREativní BULteriér světa sociálních služeb

přišel k nám, aby se rval za uskutečnění našich tužeb.

Je možná trochu crazy, však bulíky vám na nos nevěší…

Potřebujete něco?

On poradí, pomůže, potěší…

 

Na jeho počátku stála kniha.

Ne, nestála,

ta díky němu vznikala

a vznikla,

by ke čtenářům do vědomí vnikla.

 

Pak seniorům rozšiřuje možnosti,

přináší informace, vzdělání, pomoc a další radosti.

 

A ne jen starším,

ba i mladším kráčí vstříc.

Nejdřív snad dvěma,

pak desítkám i stovkám,

je jich čím dál víc.

 

Máš schopnosti? A trochu času?

Přichází dobrovolník!

Ten dává ze sebe. Buď mu za to dík!

 

To slyšeli jsme. Co dělo se však dál?

U Štěpánčina parku jeden zanedbaný barák stál.

Tak ho opravíme! Tak ten nápad zněl

a skutečností brzy stát se měl.

 

Máme tu mladé schopné lidi,

ať také jinde tohle vidí!

Pošlem je někam, za jiné vyměníme.

Vyjedeš. Zkusíš. Zažiješ…

Pak snadněji se světem probiješ.

 

A jak čas běžel, jak zrál čas,

ozval se fyzických potřeb hlas:

Food Body Life –

I s touhle činností teď KreBul chytá drajv.

 

KreBule!

Ty sociální konzule,

nás všech, co tě potřebujeme.

 

KreBule!

Ty společenský stimule,

vše nejlepší ti přejeme!

 

KreBule!

KreBule, KreBulíčku!

Teď není čas smrkat do kapesníčku.

Teď je ten čas rozlétnout se dál

a společně si přejeme, abys tu dále s námi stál!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...