Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Volarský kinosál zažil nevídaný absolventský koncert

 VOLARY - 30. března 2017 - 15:55 - Absolventský koncert Michala Černého, žáka volarské ZUŠ, zaplnil na prahu minulého víkendu volarský kinosál do posledního místa. To asi nikdo nečekal a sám Michal neskrýval dojetí a radost nad tím, kolik lidí a hudebníků mu přišlo pogratulovat.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Michal Černý hraje na saxofon a páteční večer patřil oslavě tohoto nástroje. A bylo to pěkné déjà vu žáka, který patřil mezi nejlepší, kteří volarskou uměleckou školu absolvovali.   Koncertem, který byl rozdělen do čtyř částí, podle hráčů na saxofony, a každé těleso mělo svůj název, excelentně provedla diváky Hanka Laschová. To je velká kamarádka Michala, která ho představila od kolébky po současnost a uvedla, kdo všechno Michalovi přišel blahopřát. Byli jimi ojedinělí a vynikající hráči na saxofony a bicí nástroje. Na koncertu vystoupili SaxWork Ensemble, Michal & friends, Volarské saxofonové kvarteto a SaxWork Orchestra s uměleckou vedoucí Kateřinou Pavlíkovou.   Vynikající večer plný moderní, filmové a klasické hudby - to byl absolventský koncert Michala Černého, kterého v několika skladbách na klávesy doprovodil bratr Matěj. V průběhu večera nechybělo poděkování od ředitele školy Víta Vavřince Pavlíka, Vladimíry Laschové, vedoucí volarského pracoviště DDM, Kateřiny Pavlíkové a rodičů. Maminka Martina Černá z pódia poděkovala za krásný večer: "Děkuji, že jste přišli v tak hojném počtu a věřte, jsem upřímně dojata, že je vás tolik a to, že jste zaplnili sál, je pro nás velkou odměnou a oceněním, tohle jsme opravdu nečekali."

   Michal v závěrečném slovu poděkoval všem, kteří ho na dráhu saxofonu přivedli, hlavně rodičům, kteří ho nesmírně podporovali, bratrovi Matějovi, s nímž spolu dokonce skládají pěkné texty, vedení ZUŠ s jednotlivými pedagogy a ostatním kamarádům a spolužákům z umělecké školy. Poté dostal od Kateřiny Pavlíkové absolventský list a malý dárek a na oplátku jí Michal jako poděkování předal pěknou kytici.   Celý koncert zakončilo ojedinělé seskupení dvanácti saxofonů SaxWork Orchestra, které bylo pravým finálovým vrcholem, neboť v tu chvíli to nejtěžší a nejlepší přišlo na konec.

   Závěrečný potlesk ve stoje jen umocnil kvalitu a dojemnost tohoto ojedinělého saxofonového večera. Přejme Michalovi na jeho životní i umělecké cestě vše nejlepší, hodně úspěchů a v blížící se maturitě - aby to vyšlo!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...