Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Při posledním Bázumském poháru tál pod lyžemi sníh

 KUBOVA HUŤ - 14. března 2017 - 8:23 -  Sedmý ročník populárního závodu o Bázumský pohár napsal v sobotu 11. března svou poslední letošní kapitolu na sjezdovce Obrovec v Kubově Huti. Padesát závodníků přivedl do výšky 1000 metrů nad mořem zájem a chuť, naposledy si letos projeli trať obřího slalomu. 

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Trať pro tento závod připravil Ivan Blecha s týmem SKI areálu Kubova Huť. Perfektně ošetřenou pistu na Obrovci museli pořadatelé dokončit až ráno, kdy mrazík dovolil zatočit branky do sněhové podložky. Dvacet dva branek s těžším najetím v cílovém svahu prověřilo schopnosti a um všech závodníků.

   Nad Obrovcem svítilo slunce, a závodníci jeli tak rychle, až jim tál sníh pod lyžemi. Byl to opět další mistrovský kousek pořadatelů závodu, kdy ve všech, kde letos závod probíhal, bylo nutno improvizovat. Pořadatelé to vždy zvládli na jedničku a děti si trať vždy a stejně jako minulé závody i tentokrát pochvalovaly.   Na Kubově Huti se hodnotil závod, který připravila obec a SKI areál Kubova Huť a poté následovalo i vyhodnocení sedmého ročníku 2017.   Ceny předávali starosta obce Kubova Huť Zbyněk Klose, Vladimír Vykydal, vedoucí SKI areálu, Eva Hrůšová, pedagožka a trenérka místních lyžařů, Elvíra Hanušová za obec Horní Vltavice a Zdenka Lelková, ředitelka Mikroregionu Horní Vltava - Boubínsko.   Závod na Kubově Huti má tyto vítěze: Štěpányová Julie (Stožec), Sajfrid Ondřej (Strakonice), Cabejšek Matěj (Praha), Karolína Hrůšová (Kubova Huť), Aleš Sochor (Vodňany), Michaela Šulecová (Prachatice), Iltisová Karolína (Kamenice), Adam Kříž (Horní Vltavice).   Poslední závod letošního Bázumského poháru skončil. My se k němu vrátíme ještě s celkovou bilancí, dnes však prozradíme, že závod byl velmi dramatický a cenu pro celkového vítěze si odváží do hlavního města Matěj Cabejšek. Pohár pro sedmý ročník daroval mladý podnikatel z Volar a vyrobily ho ruce šikovných českých sklářů v Mauthu.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...